30 Nisan 2013 Salı

Terazi Burcu

Terazi Burcu Özellikleri


KİŞİSEL ÖZELLİKLERİ

Kararsızlıkları ile ünlü cazibe sembolü karşınızda duruyor. Nedenini bilmediğiniz bir çekim gücünün etkisi altına girdiğinizi fark ettiğinizde iş işten çoktan geçmiş olacaktır. Onların büyülü bir havası vardır. Ritmik hareketleri ile dans eder gibi bir yaşam sürer. Onun yanında kızgınlıklarınız yok olur. En sinirli anınızda bile sizi regüle etme yeteneğine sahiptir. Üstelik, tartışmayı sevmesine rağmen; bu kadar ustalıkla konulara hakim olup, sonra da sesini hiç yükseltmeden zaferini ilan eden çok az kişi vardır. Bir Terazi bunu başarır. Sizin kılıç salladığınız ortamlarda, o; gülücüklerini, zarafetini ve öpücüklerini gönderecektir.
Kafasında müthiş bir denge vardır. Onun ne düşündüğünü bilemezsiniz. Uyumlu ve sevecen yapısının altında gizli bir güç vardır. Bulunduğu ortamları çok çabuk inceler ve gizli detayların nerede saklı olduğunu bulmaya çalışır. Konuya hakim olmak için deliler gibi çalışmak ve kendini harap etmek yerine, keskin görüşlerini ve doğru mantığını kullanacağı ortamları seçer. Başarılı olmak için imkansızlığı değil, kendini yüceltecek elle tutulur konular üzerinde uyumlu bir sessizlikte çalışmayı yeğler. Yaptığı işlerin doğruluğuna inandığı halde, onay beklemekten de kendini alamaz.
Onu tenkit etme gibi bir şansınız asla olamaz. Böyle bir şeye kalkıştığınız taktirde; size tüm zarafetiyle gülümseyecek, önerilerinizi can kulağıyla dinleyecek ve sonunda kibarca teşekkür ederek sizden uzaklaşacaktır. Fakat bir daha asla sizin fikrinizi sormayacaktır.
Gülümseyen çehresinin altında müthiş bir ego gizlidir, aşk ve sanat onun yaşam öğeleridir. Dünyada herşeyden vazgeçebilir, fakat kişiliğini besleyen ve duygusallığını yansıtan soyut kavramlarından vazgeçemez. Akıl, mantık, aşk... İşte karşınızda her şeyiyle özel biri duruyor. Onun terazilerinin kefesinde yer almak istiyorsanız, belli standartların çok üstünde olmanız gerekir. Kolay biri olmadığını şimdiden hatırlatırız.

FİZİKSEL ÖZELLİKLERİ

Terazilerin fiziksel yapıları çok güçlüdür. Onlara Zodyak'ın en güzel kişileri diyebiliriz. Uzun boylu, ince vücutlu, düz kahverengi saçlı, yuvarlak yüzlü, beyaz tenli ve koyu renk gözlüdürler.

TERAZİ SAĞLIĞI

Terazi bir denge burcudur. Önemsiz bir dengesizlik hassas vücutlarını alt üst etmeye yeterlidir. Hastalıkları sırasında yoğun ilgi beklerler. Aradıkları ilgiyi bulamadıkları zaman, huysuzlaşarak daha çok hastalanırlar. İç dünyasında dalgalanmalar yüzünden, baş ağrısı ve aşırı yemek yeme eğilimi gösterirler. Sinir sistemleri midelerini etkilediği için midedeki asit fazlalığını fosfor içerikli yiyeceklerle dengelemelidirler. Terazilerin metabolizması çok yavaştır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara düşkün olması nedeniyle, kilo alamaya müsaittir. Yaşam boyunca sürekli egzersiz yapmak zorundadır, aksi taktirde ileri yaşlarda şişmanlık kaçınılmaz olur.
Terazi insanları; yapılı, fakat çok çabuk hastalanan kişilerdir. Sağlıklı görünüşlerine karşın, soğuk algınlıklarına çok çabuk yakalnırlar. Terazileri; böbrekler, bel bölgesi, sırt ve omurga simgeler. Ayrıca, Venüs etkisinde oldukları için troidler düzensiz çalışabilir. Kilo problemi olan Terazilerin, ara sıra hormon testleri yaptırmaları gerekebilir. İleri yaşlarda romatizmal rahatsızlıklara aday kişilerdir. Terazilerin, herkesten daha çok kendilerine özen göstermeleri gerekiyor ki, zaten çoğuda bu konuda duyarlıdır. Kendilerine özen gösteren insanlar en çok bu burçtan çıkar.

Kim Bu Terazi Burcu


Kefeleri Dengede Tutmak

Hayatları boyunca huzurlu yaşamak için uğraşırlar. Onlar için hayat güzellik, aşk, uyum ve paylaşım demektir. En önemli unsur ise; dengedir. Fikirleri ve duyguları arasında uyum sağlamayı başardığında Terazi'nin kefeleri kolay kolay bozulmayacaktır. Terazi insanı için huzur da çok önemlidir.
Aşk ve güzelliğin temsilcisi Venüs tiplerinin tek silahı, gülüşüdür. Eğlenmeyi, değişik güzel şeyler yiyip içmeyi severler. Çok da iyi giyinirler. Kendileri çok iyi ev sahibidirler. Evlerinde yaratmak için didindikleri huzurlu rahat atmosfer bulaşıcıdır. Bu nedenle insanlar, kendilerini onun yanında özellikle de kendi ortamında çok rahatlatıcı bulur. Sosyal hayatları çok hareketlidir.
Terazi insanı, gerçek bir diplomattır. Nerede ne yapması gerektiğini çok iyi bilir. Nezaketi, inceliği ona bütün kapıları açar. Güzelliğe ve sanata düşkün olur. İşleri ne olursa olsun, asıl uğraşları hayatı güzelleştirmektir. Venüs, Terazi burcunda doğanlara güzelliğin yanı sıra kıvrak zeka da bahşetmiştir. Hayatın hep güzel yanlarını görmek ister.
Arkadaşlıklarının çok derin olduğu söylenemez. Onlar için önemli olan, mümkün olduğunca çok eğlenip hoşça vakit geçirmektir. Beğenilmek ve herkes tarafından sevilme ihtiyacı, neredeyse saplantı halindedir. Terazi burcu, her ne kadar dengeyi simgeliyorsa da bazı Terazi insanları tutarsız hareket edebilir.
Kendi kendilerine söylenmekle yetinirler. Belki de Terazi burcu insanlarının adının tembele çıkmasının başlıca sebebi budur. Savaşmayı sevmez, başkalarının onlar için savaşmasını tercih ederler. Tartışmak, hiç hoşlanmadıkları bir olaydır. Birisiyle kavga etmek zorunda kaldığında dahi, seçtiği kelimeler dikkatlidir. Biraz huysuz oldukları söylenebilir ama dengesini çabuk sağlar. Kavga ederken hiç umulmadık bir yerde gülümseyerek karşısındakini afallatabilirler.

Terazi Kadını

Çocuksu Bir Dişi

Terazi kadını oldukça flörtçüdür. Bu, çok eşli bir kadın olduğu anlamına gelmez. Hayranlık uyandırmayı sever, beğenilmeyi, peşinde koşulmasını ister. Karşısındaki erkeğin tüm ilgisini üzerinde hissettiğinde, karşı taraf için oyun henüz yeni başlamışken, onun için oyun çoktan bitmiştir. Doğuştan güçlü bir çekim alanına sahip Terazi kadını, peşinde geniş hayran kitlesiyle dolaşmaya bayılır. İnsanların beyinlerine giden en kısa yolun gözleri olduğunu düşündüklerinden, göze hitap etmek onlar için çok önemlidir. Her zaman bakımlı, alımlı olmayı başarır. Evinde tek başınayken bile kıyafeti düzgündür. Saçı dağınık, ağzında sigarayla ev süpüren bir Terazi kadınına rastlamak zordur.
Markette, şampuan alırken karşılaşan gözler, dosyalarını düşürdüğünde kendisine yardımcı olan bir yakışıklı, onun hayatı güzelleştiren küçük boşluklardır. O, hayatın kendisiyle flört etmeyi sever. Evlilik, Terazi kadını için çok önemlidir. Karar vermekte zorluk çeken Terazi kadını, geç evlenmeyi tercih edebilir. Ama evlenir evlenmez çocuk sahibi olmak isteyecektir. Çocukları sever. Bu nedenle onları biraz şımarık yetiştirebilir.
Hayatı mutfak gibi görürsek, Terazi kadınları, bu mutfağın aşçılarıdır. Sebzeleri almak, yıkamak, kesmek gibi işlerle uğraşmazlar. Hazır olanı, gerekli baharat ve soslarla lezzetli hale getirirler. Pek çalışmıyor gibi görünür ama yemekler, onlar olmadan yeterince güzel olmaz. Onlar, süs bebeği ya da çağdaş geyşalar olarak düşünülmemelidir. Hayata düzen ve uyum kazandırmak için uğraşan bu kadının evinde her şey yerli yerinde olmalıdır. Fakat bu düzeni sağlamak için emek harcamak hoşuna gitmez. Bu nedenle genelde bir yardımcısı olur. Onun işi, gerekli direktifleri vererek istediği şekli hazırlamak, sonra da kendince güzelleştirmektir.
Bu kadınla hayat gerçekten zevklidir. Onunla birlikteyken hayattan tat almamak imkansız gibidir. Onu gerçekten seven, kısıtlamayan, değişen hallerine sabır gösteren bir erkek mutlu edebilir. O, her şeyden önce iyi bir arkadaştır. İşveli ve zarif, bu alımlı kadının hayatındaki en büyük yeri; aşkı ve eşi doldurur. Paylaşmayı, kendisiyle birlikte başkalarının da hayatını güzelleştirmeyi ister. Fakat bu, Başak burcunda olduğu gibi, sadece yardım etme içgüdüsünün verdiği bir hareket değildir. Terazi kadınının tutumu, kendi kapısının önünü temiz tutmak uğruna komşununkini de temizlemek gibidir. Gerekçe ne olursa olsun, dünyayı güzelleştirmek, hayata renk katma konusunda ustadır. Kendisi, yaşamın çirkin yanlarından sürekli uzak kalmak istediği için bu tür çirkinlikleri, sevdiklerinden de uzak tutmak ister.
Terazi kadını için maddiyat önemlidir. Kendisini güvende hissetmesi, genelde çok pahalı olan, kendisini mutlu edecek zevklerine ulaşabilmesi için para gerektiğini iyi bilirler. Aşkın ve güzelliğin yanı sıra, iş ve ortaklığı temsil eden Terazi burcunda doğan kadınlar, doğal olarak iş hayatında da başarılı olurlar. Paylaşma duyguları gelişmiş olduğundan, takım çalışması gerektiren işlere, sanatla ilgili konulara eğilimleri vardır. Sosyalliği ve organizasyonları sevdikleri için, yönetici kadroda yer almayı tercih edebilir. Güzellikle ilgili her konuya yeteneği vardır; sanatçı, dekoratör, güzellik uzmanı olabilirler.

Terazi Erkeği

Hoşgörülü ve Centilmen

Kadın ruhunu, onun kadar iyi anlayan ve kadına istediği gibi davranan başka erkek yok gibidir. Giyinmesini, konuşmasını, nerede-nasıl davranmasını çok iyi bilen Terazi erkeği, elde tutulması zor bir erkektir. Onu elde etmek çok zor olmayabilir ama ilgisini sürdürmek, her kadının yapabileceği bir iş değildir. Tam bir salon erkeğidir. Karşısında kendisi gibi bir kadın ister. Onun beraber olduğu kadın, bakımlı, güzel, akıllı, nazik, kısacası yanında taşımaktan zevk alacağı biri olmalıdır. Bu kadın, hayatla ilgili tüm sıkıcı, zor ve rutin işleri üstlenirken, yüzünde gülümsemesini de eksik etmemeli, tüm bunları yaparken de dünyanın güzelliklerini bir tepsi içinde erkeğine sunmayı becerebilmelidir.
Kadınların bir Terazi erkeğini kendisine bağlaması mümkün olmayacaktır. Ne kadar zor olduklarının pek farkında olmazlar. Flörtten çok hoşlanan bu erkek, kimi zaman ateş gibi, kimi zaman uzak tutumuyla dengesiz görünüp eşini üzebilir. Fakat bu konuda yapılacak bir şey yoktur. Dengelerini bulmakta her zaman zorlanabilirler.
Terazi erkeği, evine önem verir ve eşine, sevdiği kadar saygı da duyar. Çocuğuna ihtimam gösterir. Ancak Terazi babası, çocuğun tüm sorunlarını eşine yüklemeye yatkın olabilir. O, çocuğuyla oyun oynamayı, eğlenmeyi ve alışveriş yapmayı sever. İş dönüşünde uyuyan çocuğuna bir öpücük kondurmayı ihmal etmez. Eşi, onun kaçtığı işlerle uğraşırken o, işin eğlencesinde olabilir.

Terazi Burcunu Nasıl Tanıyacaksınız

Sessiz ve Yumuşak

GİYİM STİLİ

Asimetrik dizaynları severler.
Giyim konusunda çok zevklidirler. Cezbedici ve cüretkar giyinirler. Ama bu, bir vamp gibi açılıp saçılmak değildir. Asimetrik çizgilerden hoşlanır; hafif ve pastel renkli kumaşlardan dikilmiş kıyafetleri tercih ederler. Ayrıntılı ve değişik dizaynlı modeller, özellikle yelek ve şapkalar beğenileri arasındadır. Giyim konusunda para harcamayı seveler. Erkekler ise genellikle pahalı ve koyu renk giysileri tercih edeler.

YÜZ YAPISI

"Periler kadar güzel" yüzleri olabilir.
Yüzleri güzel, duru ve sevecendir. Ciltleri solgun olmaz, genelde açık pembe görünümdedir. Teraziler'in saçları ince telli ve dalgalıdır, hatta ileri yaşlarda dökülmeye eğilimlidir. Bakışları anlayış doludur. Gözlerinin içi güler. "Peri kadar güzel yüzlü" ifadesi, onları anlatabilir. Dudak, gözler ve burun, büyüklük olarak orantılıdır. Zodyak'ın en soylu yüzleri Teraziler'e aittir.

VÜCUT

Kilolarına dikkat etmelidirler.
Bu burcun insanları genelde orantılı bir vücuda sahiptir. Çok zayıf olmazlar, hafif etine dolgun, çekici hatları vardır. Metabolizma hızları yavaş olan Teraziler, hakettiklerini yitirirlerse kolaylıkla kilo alıp, alımlı edalarını kaybedebilirler. Sakin halde, narin, edalı yürüyüşleri ile "bu kim?" dedirtecek kadar dikkat çekicidirler. Arkadaşlarının omuzuna kolunu dolayarak ve sohbet ederek keyifle dolaşırlar. Ama başları öne eğik ve elleri ceplerinde ise mutsuz olduklarını anlayabilirsiniz.

Terazi Burcunun Evi


Zevkli Dekoratörler

Modern tarzdan çok, eski eşyalara ilgi duyarlar. Evlerindeki drapeli parlak kumaşlardan yapılmış püsküllü perdeler, çiçekli desenler, goblen kadife veya saten döşemelikler, ince zevklerinin izlerini taşır.
Bir Terazinin koltuğunun üzerinde, serpiştirilmiş birçok yumuşak yastık görülebilir. Büyük gül desenlerini, duvar kağıtlarında kullanabilirler. Hatta bütün evi gül desenli kombinasyonla döşeyen Teraziler'e çok sık rastlanabilir.
Onlar için, yaşayan ve nefes alan mekanlar önemlidir. Evlerinin her zaman güzel kokması çok önemlidir. Taze çiçeklerden vazgeçemezler. Genelde vazoları günlük çiçeklerle doludur.

Doğum Gününe Göre Terazi Burcu


1. DEKANAT

(24 Eylül - 3 Ekim) Tam bir Terazi. Venüs hakimiyeti baskın.
Venüs'ün sembolize ettiği her konu, baskın ve ön plandadır. Güzellikler, denge ve asalet, hayatın tümüne dağılır.

2. DEKANAT

(4 Ekim - 13 Ekim) Terazi özellikleri, Kova'nın parlak zekası ile parlamaya başlar. Venüs kadar Uranüs de hakimiyetini egemenleştirir.
Bu kişiler kendilerini daha çok araştırmaya ve zamanın ötesindeki konulara adarlar. Bilimsel araştırmalarda organizasyon kabiliyetleri ile öne çıkarlar. Medyatik tiplerdir.

3. DEKANAT

(14 Ekim - 23 Ekim) Terazi'nin belirgin özelliği olan denge ayarı, İkizler'in meraklılığı ile bozulabilir. Merkür, Venüs'e düşünsellik kazandırır.
Bu insanlar biraz meraklı ve şüpheci olurlar. İlgilendikleri alanda araştırma yapmak için saatlerini harcayabilirler. Dış güzellikler ve şekilsellik yerine konunun içeriği ön planda gelir.

Arkadaşlığı

Kötü Gün Dostu

Sosyal yaşamları aktiftir. Almak kadar vermenin de gerekliliğine inanan, olgun insanlardır. Çocukluklarından itibaren ezilen arkadaşlarını korumayı kendilerine iş edinirler. Arkadaşları arasında sevilen ve saygı duyulan kişilerdir. Karışık, huzursuz ortamlar ve insanlar onlara göre değildir. Çevreleri, huzurlu ve dengeli kişilerle dolu olmalıdır.
Teraziler, kavga etmekten hiç hoşlanmazlar. Arkadaşlarını kırmak istemediklerinden çok politik konuşurlar. Beğenmedikleri kişilere bile kompliman yapabilirler. Kilolu bir arkadaşına "Ne kadar zayıflamışsın" diyen çok Terazi vardır. Politik davrandıkları için çok aranan ve sevilen kişi oluverirler. Dargın arkadaşlarını barıştıran, arabulucu elçiler olarak görülürler.
Arkadaşlarıyla klasik müzik konserlerine, baleye ve tiyatroya gitmeyi severler. Denge burcu bilinen Terazi, dengeyi bulmakta zorlanabilir. Bazen yalnız kalmayı isterler. Bu dönemde arkadaşlarından uzaklaşabilirler. Biraz güleryüz ve birkaç güzel söz, onları kendilerine getirmeye yeter. Açık olmayı sevdiklerinden, arkadaşlarının da açık olmasını isterler. Aksi halde çabuk kırılabilirler. Gönüllerini almak son derece kolay olur.

GRUPLARARASI İLİŞKİLER

Kendileri gibi olan Hava grubu arkadaşları ile araları bozulmaz, iletişimleri süreklidir. Ateş grubundakileri çok eğlendirici bulur, onların canlılıklarına hayran kalırlar. Su grubundan onlarlar arkadaşlıkları çabuk romantizme dönüşebilir. Ama onların duygusal derinlikleri bir süre sonra canlarını sıkabilir. Toprak grubuyla anlaşsalar bile, mental düzeyde bir süre sonra yetersiz kalabilir.

Terazi Burcu Astro Sağlık


Nazlı Hastalar

İç dünyasındaki dalgalanmalar, kendisini baş ağrısı ve aşırı yemek yeme eğilimi olarak gösterebilir. Sinirleri midelerini etkilediği için, midedeki asidi dengeleyen fosfat içerikli gıdaları tercih etmeleri iyi olur. Çoğu Terazi insanının metabozlizması yavaş çalışır. Baharatlı, soslu, şekerli gıdalara olan düşkünlüğü, fazla kilolara sebep olabilir. Bu nedenle düzenli egzersiz yapmalıdır. Teraziler'in böbrekleri, omurga ve bel bölgesi çok hassastır. Bu bölgelerini üşütmemeye, böbrekleri yoracak alkollü içeceklerden uzak durmaya özen göstermeleri gerekir. Romatizmal rahatsızlıklara karşı da tetikte durmalıdırlar.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Doğum haritasında Venüs gezegeninin etkileri ağır basıyorsa; Terazi burcuysanız veya Yükselen burcunuz Terazi ise, vücuttaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmek gerekir. Vitamin dengesi olarak A (carotene), K, E, niasin mineral olarak ise bakır, çinko, biotin ve iyota dikkat etmek gerekir.
Venüz bozuk açılar aldığında vücuda giren şeker ve karbonhidrat kolay kolay yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Bu nedenle şekerli besinlerden kaçınılması doğru olur. Oranlarını dengeleyemeyeceğinizden dolayı bakır ve vitamin K alımı doktor tavsiyesi ile ayarlanabilir. Okyanus algı, klorella, bol klorofil ve iyot ihtiva ettiği için çok faydalıdır. Bunun dışında;
İyot İçeren: Kuşkonmaz, soğan, sarımsak, havuç, bezelye, domates, ıspanak, deniz ürünleri, iyotlu tuzlar.
Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, balkabağı, et ve ciğer ürünleri.
Vitamin E içeren: Tereyağı, süt, peynir ürünleri, bitkisel sıvı yağlar, yeşil yapraklı sebzeler, yumurta, kahverengi pirinç uygundur. Patates cipsleri, tuzlu fıstık, fındık gibi çerezler vücuttaki E vitaminini eksiltir ve yok eder. Bu tip besinler klorlu maddelerle kaplanarak hazırlanır.
Vitamin K içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, ıspanak, süt, domates, havuç, yulaf.
Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz.
Çinko içeren: Buğday tohumu, sebzeler, limon, kestane, soda, bal, deniz, hayvanlarının çoğu, soğan, kuru maya.
Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye, faydalı besinler arasındadır.

Aşk ve Evlilik

Bulutların Üzerinde

Aşka aşık Teraziler'le bulutların üstüne çıkmaya hazır olun!
Doğru partneri buldukları zaman, hayat onlar için anlam kazanır ve her şey toz pembe görünür. Karşısındakinden beklenmedik bir davranış görürse hayal kırıklığına uğrar, bu da yaşadığı heyecanın tüm sihrini bozar. Terazi her zaman sonsuz aşkını vermeye hazırdır. Bir Terazi'yi tanımak gerçekten eğlenceli bir deneyimdir. Kendinizi onun yanında rahat hissedersiniz. Mum ışığında bir yemek ve hoş bir sohbet, onun kalbini kazanmayı sağlayabilir. Dinlenmeyi ve eşini iyi hissettirmeyi bilirler. Kafalarına birini koydukları zaman çok çekici olabilirler. Neşelidirler ve partnerine değer verirler. Seksüel açıdan kendilerinden çok emin görünürler ama bu konuda gösterdikleri mahremiyet şaşırtıcı olabilir.

EVLİLİK YAŞAMI

Kararsız Teraziler'in evlenme kararı alması kolay olmaz.
İlişkinin zamanla oturduğunu hissettiklerinde rahatlayacak ve karar vermeleri kolaylaşacaktır. Kendilerini güvende hissetmezlerse ona aşkınızda dürüst olduğunuzu ispatlamaya çalışmak gerekebilir. Bazen hiç olmayacak konularda kavga çıkartarak aşkınızı test ederler. Ama bir kere güvenirlerse evlenmeye karar verirler ve ilişkinin mutlu bir şekilde sürmesi için ellerinden gelen her türlü gayreti gösterirler. Terazi erkeği ve kadını, aşık oldukları zaman kendilerini eşlerine adarlar. Destekleyicidirler, sorumlulukları eşleri ile paylaşmak isterler. Kendinizi onunla takımın bir parçası hissedebilirsiniz. İçgüdüsel olarak partnerini sahiplenir; çünkü onun için, sevdiği kişi çok şey ifade eder.

GRUPLARARASI İLİŞKİLER

Terazi, Hava grubu ile başarılı ve uyumlu bir ikili oluştururlar. Bir kısım Kova ve İkizler ise büyük aşklara inanan Terazi için çok detaycıdırlar. Ateş grubu, maceraperestliği ve enerjisi ile Terazi'yi de harekete geçirir. Eğer Terazi burcu insanları bu hayat tarzını benimseyebilirlerse iyi bir ilişki kurulma şansı çok fazladır. Su grubu, duygularını göstermekten kaçınır. Bu durumda Terazi ile, karışık, ufak tefek sorunlar, yanlış anlamalar yaşayabilir. Teraziler'in dünya görüşü Toprak grubu ile çakışabilir.

İş Hayatı

Dengeli, Adil ve Üretici

Herkesle fikir alışverişi yapar ve geliştirirler. Terazi elemanları genellikle psikoloji ile ilgilenirler. İyi bir terapist olabilirler. Halkla ilişkiler, pazarlama ve satış, onlar için uygun işlerdir. Müşterileriyle ilişkileri çok olumludur. Kendilerine özgü çekicilik, kariyerlerinde başarı getirir. Müzakere ve moral verme yetenekleri onları politika, adalet ve sivil kurumlarda başarılı kılar. Sanatçı yönleride vardır. Denge gerektiren balede başarılı olabilirler. Mimari ve moda alanında tasarımcı olarak yeteneklidirler. Medya ve müzik alanında çalışmaktan zevk alırlar. Ayrıca sivil kurtarma ekiplerinde görev almayı severler.
Terazi çalışanları, oldukça cana yakındır. Başkalarına yardım etmekten huzur duyarlar. Tek başlarına karar verip, adım atmaktan çekinirler. Dürüst ve sadıktırlar. Genellikle rahat bir ortamda çalışmaktan hoşlanırlar. Hassastırlar. Eşit muamele beklerler aksi takdirde bu durum, onlarda sorun yaratabilir. Terazi burcu çalışanlarının iyi arabulucu özellikleri vardır. Çeşitli anlaşmazlıklarda parlak bir çözüm bulabilirler. Sorumluluk gerektiren pozisyonlardan hoşlanırlar. Çeşitli zorlukları çözümlemeye çalışır, böylece yeteneklerini test etme fırsatı bulabilirler.
Terazi işverenleri, kadife bir eldiven içinde demir bir el taşırlar. İş yerinde rahat ve ailevi bir ortam oluşturmaya çalışırlar. Her zaman personeliyle iyi bir ilişki kurmaya çalışırlar, yüksek standartları vardır. İstekleri olmadığında şaşırtıcı derecede katı olabilirler. Ama genellikle tatlı dilleri ve çekicilikleri ile işleri yoluna koyarlar. Yapılan çalışmaları, yardımları asla gözden kaçırmazlar. Bu burcun işvereninin göze çarpan bir kararsızlığı vardır. Önemli bir karar almadan önce ortaya birçok fikir atabilir. Çalışanların düşüncelerini her zaman dinler ve bunları karar vermeden önce dikkate alırlar. Terazi işvereni, grup ruhunu oluşturmaktan, iş saatleri dışında sosyal aktiviteler düzenleyip çalışanlarını rahatlamaktan zevk alırlar.

Çocuk Teraziler

Sevgim Dolup Taşıyor

Çok yönlü Teraziler, çocukluk yıllarında epey çekingendirler. Problemsiz bir bebeklik geçirirler. Uslu, yemek problemi olmayan ve fazla ağlamayan bebeklerdir. Rahatları yerinde ve gürültüsüz bir ortamda dakikalarca kendi kendilerine vakit geçirebilirler. Hislerini kolay kolay açmayan Terazi çocukları, aslında sürekli sevgi beklerler. Anne-babanın çok anlayışlı ve sabırlı olmasıyla bu mecburiyetten sıyrılabilir. Bu çocuk, güzelliklere düşkün, duygulu, nazik, terbiyeli bir tiptir. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti olduğunu anlamak ve onu bu yönde geliştirmek çok yararlıdır. Özellikle anne-çocuğuna çok itina etmeli ve gelişme çağında ona sevgi, seks vs. gibi konularda bilgi ve öğüt vermelidir. Böylece çocuk, duygularıyla mantığı arasında daha iyi denge kurabilir. Bu sayede ergenlik çağında duygusal konularda hata yapması da önlenir. Terazi burcunda doğan çocuk, iyi yetiştirilir, ailesi tarafından takdir ve sevgi görürse, ileride çok başarılı olabilir.
Terazi çocukları genelde iyi huyludurlar. Barışçı yaklaşımları ve doğal çekicilikleriyle başkalarının da sevgilerini kazanırlar. Genellikle ağlamak yerine uyumayı tercih ederler. Uyandıkları zaman yüz mimiklerinden tatlı bir rüya gördüklerini anlamanız hiç de güç olmaz. Teraziler çevrelerine karşı çok hassastırlar. Sürekli bağıran ve tartışa aile büyüklerinden rahatsızlık duyar, hayal kırıklığına uğrarlar. Zekaları çok çabuk gelişir. Kısa zamanda geniş bir kelime hafızası oluştururlar. Terazi çocukları, sosyalleşmeye okul yıllarında başlar, pek çok arkadaşını eve getirirler. Kararsızdırlar. Bu nedenle hızlı düşünmek ve karar vermek için desteğe ihtiyaçları varıdır. Sınırlarını doğru belirlemeleri, kendilerine olan güvenlerini ve karar verme yeteneklerini artıracaktır.

AİLE HAYATI

Politik davranmayı çok iyi bildiklerinden tüm aile bireyleriyle iyi anlaşırlar. Her şeyin yolunda gitmesini isteyen Teraziler, aile hayatında da belli bir uyum ister. Parlak, eğlenceli ve barış dolu bir hayat onlar için önemlidir. İyi bir üslupla yaklaşılsa bile her çocuk gibi eleştiriden hoşlanmayan bir tavır sergilerler. Eleştirilmekten hiç hoşlanmadıkları için karşısındakinin yaşına bakmaksızın aniden küstahça cevap verebilirler. Bu nedenle ailelerin, Terazi çocuklarına nasıl yaklaşılması gerektiğini bilmeleri zor olabilir. Ceza, disiplin getirse de bir süre sonra fayda etmemeye başlar. Çünkü o da ailenin ona duydukları sevgiyi gizli silah olarak kullanabilir. "Beni cezalandırdığınıza göre beni sevmiyorsunuz" diyerek odaya kapanabilir. Oldukça hassas ve alıngan olan Terazi çocuklarını doğru yönlendirmek ve disipline etmek biraz zordur.

Terazi Burcu Kadını Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Terazi burcu kadını hoşgörülü, sevimli, anlayışlı, iyimser bir yanı olan bir partner ister. Kendi bildiğini diretmeyen, tarafsız ve uysal davranan birine yakın durur.
Partneriyle yaşadığı sorunlara sabırla yaklaşsa da tahammül sınırı kalmamışsa tevazu göstermesi söz konusu olmayacaktır. Onunla ilişkiye başlamak istiyorsanız ve ilişkinizde mutlu olmayı arzuluyorsanız asla egoist ve sevimsiz olmayın, anlayışsız davranmayın, kötümser bir tutum sergilemeyin. Aksi takdirde sizden uzaklaşacağı gibi bir ilişki başlatmaya çalışmayacaktır.
Rahat ve mutlu olacağı iyi bir partnerle ilişki yaşar ve o partnere karşı her türlü fedakarlığı yapmaya çalışır. Ayrıca gururuna önem verdiğinden partnerinin asla onu rencide edecek bir davranışta da bulunmaması gerekir.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Partnerinin bağımsız biri olmasından hoşlanır, başkasının etkisinde kalacak ve kararlarını başkalarının görüşleriyle verecek biri olmasını asla istemez. En çok da partnerinin kendisine gerekli değeri verecek biri olmasını ister. Kendisinin dışındaki kişilere ilgi gösterilmesinden hoşlanmaz, aksi halde aşırı kıskanır.
Hediye konusunda, her hediyeyi beğenmez. Daha çok takı, bakım ürünleri sever. Ayrıca kültür sanat aktivitelerinden hoşlanır. Dans etmekten, müzik dinlemekten zevk alır. Sanatsal yönü olan hediyelik ürünleri tercih etmeniz sevinmesini sağlar. Nezaket kuralları çerçevesinde ona yaklaştığınız sürece mutlu olmanız için çabalayacaktır. Onur her yerde övmeniz ilişkinizde fedakarlık ve ilgi görmenizi sağlayabilir.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Sempatik ve konuşkan tavırlarıyla partnerinin gönlünü kazanır. İyi niyetli oluşu olaylara objektif bakmasını sağlar. Asla tek taraflı ve çıkarlara göre hareket etmeye çalışmaz. Zaman zaman dengesiz ve çelişkili davranışlar sergilese bile yine de bazı hatalarını telafi edecek kadar tevazu sahibidir.
Sevdiği kişiye yakın durur, asla ihmalkar değildir, hele nankör hiç değildir. Sevdiği erkek için tüm zorluklara katlanır, hatta onun için yapılması gereken ne varsa onu yerine getirir. Hayatına ait olayları olduğu gibi paylaşır, isteklerini, düşüncelerini dışa yansıtır, gizlemez.
Partnerine anlaşılmaz bir tavırla yaklaşmaz, tüm benliğiyle kendisini ortaya koyar, dışa dönük olur. İyi bir partner olur; ilişkilerinde vericidir, fedakarlıkta sınır tanımaz, partneri için yaptığı harcamaları önemsemez, istediğinde jer olanağı kullanır.

Terazi Burcu Erkeği Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Terazi burcu erkeği kontrollü, adımlarını dikkatli atan, duygu ve düşüncelerini paylaşırken samimi olan, kendini beğenmeyen biri ile ilişki başlatır. Bu şekilde hareket eden, tavırlarını o yönde sergileyen bir partnere yumuşak ve uysal yaklaşır. Böylece o partnerini elinde tutmak ve ilişki yaşamak için her türlü sorumluluğu göğüsler.
Haksız ve yanlı tavırlardan yana, tek taraflı bir yaklaşım gösteren bir partneri sevmez. Bu yüzden iyimser, hoşgörülü, açık ve net olmaya çalışan bir partnere daha çok yüz verir. Aksi takdirde ilişki yaşama fikrine uygun bir partner olmayabilirsiniz. Ayrıca olumlu yönlerinizin olduğunu ortaya koymanız gerekir. Artılarınızın fazla olduğunu görmesi, size daha yakın olmasını sağlar. Uyumlu olduğunuzu ve denge içinde anlaştığınızı gösterdiğiniz sürece sizinle ilişki geliştirmeye çalışır.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Güzel sözler duymaktan hoşlanır, farklı ortamlara girmeye sıcak bakar. Monoton bir yaşam içinde olmaktan sıkılır, asla sevmediği yerlerde ve ortamlarda kalmaz; olabildiğince sevdiği yerlere gitmek ister, bilmediği ve sevmediği yerlere gitmez.
İsteklerin zorla kabul ettirilmesinden hoşlanmaz, çünkü ısrarcı insanların itici bulur. Herkesin ona uymasını ister, partnerinin kendisini olduğu gibi kabul etmesini ister, onu değiştirmesini istemez, bu tavır karşısında tepki gösterir.
Onu olduğu gibi kabul eden bir partner mutluluğu yaşar. Mum ışığında yemek yemeyi, dans etmeyi, müzik dinlemeyi, romantik ortamlarda bulunmayı sever, sinema, tiyatro gibi etkinliklere gitmekten zevk alır.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

İlişkisinde sorumsuz, ilgisiz olmaz, sürekli partnerinin yanında olmak ister, bu şekilde davrandığı için partnerini etkiler. Yalnızlığı sevmez, sakin ortamlarda bulunmaktan hoşlanmaz. Bu yüzden sürekli halinde olacağından, renkli ve eğlenceli bir ilişki yaşamaya çalışır. Aynı zevkleri, paylaşımları yaşayacağı ve vakit geçireceği partnerine önem verir.
Parayı çok iyi harcar, zevk ve isteklerini gerçekleştirmek için harekete geçer, ilişkisinde paylaşımcıdır. Partnerinin olanaklarına olanaklarına ihtiyaç duymaz ve her şeyi bir arada yaşamak ister. Adaletli davranır, adaletli davrandığı için kimseye zarar vermez, haksızlık etmez. Sevdiklerini kırmaz, düş kırıklığına uğratmaz. Düzgün ve seviyeli bir ilişki içinde olmaya özen gösterir.

Terazi Burcu Ünlüleri

Diderot, Konficyus, Cervantes, Oscar Wilde, Verdi, Luis Aragon, John Lennon, Pavorotti, Brigitte Bardot, Catherine Deneuve, Christopher Reeves, Cliff Richards, Jimmy Carter, Bob Geldof, Julia Iglesias, Roger Moore, Klaus Kinski, Lizst, Merly Streep, Sylvia Kristel, Michael Douglas, Rahmi Koç, Tarık Akan, Cem Özer, Tarkan, Turgut Özal, Yıldız Kenter, Neşe Erberk, Levent Kırca, Nurseli İdiz, Hülya Avşar, Mehmet Aslantuğ, Ayşegül Aldinç.

0 yorum:

Yorum Gönder