El İşleri

En güzel el işleri, yepyeni iğne oyaları, danteller, yöresel örgü çeşitleri, havlu kenarları, kağıttan güller, atkı ve bereler, yepyeni lifler, tülbentler ve rengarenk patikler vs. vs. Ne ararsan burada!

Rüya Tabirleri

Gördüğünüz rüyanın anlamını mı merak ediyorsunuz? Rüyanızda gördüğünüz nesne'nin gerçek anlamını bulun. A'dan Z'ye tüm rüya yorumlarını okuyabilirsiniz!

Burçlar ve Özellikleri

Burçların tüm özellikleri, kadını, erkeği, ünlüsü, çocuğu, iş hayatı, evliliği, eş ve arkadaş seçimi vs. vs. Burçlara ait ne varsa burada!

En Leziz Yemek Tarifleri

En lezzetli yemek, çorba, tatlı, salata, börek, sos tarifleri. Tıkla, en güzel yemeği sen yap!

30 Nisan 2013 Salı

Balık Burcu

Balık Burcu Özellikleri


KİŞİSEL ÖZELLİKLER

Sabır, eli açıklık ve duyarlılık bu burçta doğan kişilerin en önemli nitelikleridir. Büyük bir inandırma yetenekleri vardır. Dürüst, vicdan sahibi, sadık ve uysaldırlar. Her çevreye kolayca uyabilirler. Genellikle hayal dünyasında yaşarlar. Yaşam görüşleri ciddi fakat gerçekçi değildirler. Balıklar, diğer burçlar arasında dış etkenlerden en çok etkilenen kişilerldir.
Dış dünyasında, öylesine mutludur ki, bazen onun aptal olduğunu bile düşünebilirsiniz. Ama, zannettiğinizden daha akıllı ve kurnazdır. Sinirli yapısını gizli bir sakinlikle örterken, herkesin seçtiği özel bir kişi olmanın hayallerini kurarlar. Yaşam onun için ürkütücü ve korkunçtur. Kendisini güven içinde hissetmesi için, sürekli korunmaya ihtiyacı vardır. Bu şartları ona sağlarsanız, ömür boyu size yaslanacak ve mutlu olacaktır. Kendisinden uzaklaştığınızı fark ederse, sessizce başka güvenler arayacaktır.
Balık burcu insanını dışarıdan gözlemleyenler; duygusal yapısının bir aşk acısına dayanamayacağını zannederler ve kötü haberi hemen vermek istemezler. Aslında, kırılgan görüntüsünün altında güçlü bir kişilik yatar. Gözyaşlarını kısa sürede kurutur ve mendillerini bir kenera atarak, yeni bir yaşamın içinde kendini bulur. Onları teselli edecek o kadar kişi bulunur ki; yeni bir aşk acısı kapısını çalıncaya kadar, hayatını istediği gibi yaşar. Duygusal kırıklıklar pes etmelerine yetmez ve bir sürü yarım kalmış aşkıyla birlikte bir dolu anlatılacak anılarıyla yaşamını tamamlar. Kendi değer yargılarına göre yaşamaktan yanadır. Çevreye farklı gelen yapısıyla hep bir giz olarak anılacaktır.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Balık etinde olup kol ve bacakları kısadır. Soluk tenli, açık kahverengi gözlü, uykulu gibi mahmur gözleri vardır. Kilo almaya meyillidirler. Yaşı ilerlediği zaman alın açılır ve şakaklardan beyazlamaya başlar. Her şeye çok çabuk ağladıkları için, gözleri hep nemlidir.

BALIK SAĞLIĞI

Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fanteziler ve gerçekler arasında sıkışır kalırlar. Zodyak'ın en melankolik burcudur. Kafalarına taktıkları bir problemleri varsa, çevrelerinden kopuk yaşarlar. Sürekli uykusuzluk çekerler. Sinirleri çok hassas oldukları için çok çabuk yıpranırlar. Alkol ve uyuşturucuya dayanıksız bir yapıları olmasına rağmen, her fırsatta bu tür şeylere sığınabilirler. Yıllardır yapılan astrolojik araştırmalara göre; intihar vakalarının çoğuna balık insanlarında rastlanmıştır. Psikologlara en çok giden kişilerin de balık insanları olduğu saptanmıştır. Kış mevsimi balıklar için çok zor geçer. Soğuk algınlığına çabuk yakalanmaları, tüm mevsimi ellerinde mendille geçirmelerine neden olur. Ayakları çok hassas olduğu için, en küçük bir üşütmede karın ağrısı çekerler ve çok çabuk yatağa düşerler.
Balık burcu çok kolay kilo alabilen bir burçtur. Tatlılarla arası iyidir. Şekerlemelere düşkün oldukları için dişleri çok çabuk çürür. Fazla kiloları yüzünden zamanla vücut ölçüleri bozulur. Kalsiyuma ihtiyaçları olduğu için; az da olsa fındık, ceviz ve badem yemek zorundalar.

Kim Bu Balık Burcu


Hayal Dünyasında

Balık insanları arkadaşlığa çok önem verir. Birisini sevdikleri zaman tam bir adanmışlık örneği gösterirler. Arkadaşlarından da aynı tavrı beklerler. Bu nedenle sık sık hayal kırıklığına uğramaları mümkündür. Çok neşeli, eğlenmeyi seven insanlardır. Balık burcu ayakları yönettiği için, bu burçtan çok iyi dansçılar çıkar. İnsanlar arasında olmak, yemek yemek, özellikle de içmek (bazı balıklar içkinin dozunu fazla kaçırabilir) çok hoşlarına gider. Kendilerine ait bir dünyaları vardır. Dışarıdaki insanlar, ancak onun gösterdiği ya da görülmesini istediği kadarını görür. Aslan insanlarıyla yarışacak kadar güçlü bir rol yetenekleri vardır.
Çok eli açık insanlardır. Paralarını har vurup harman savurmaları olasıdır. Yaratıcılıkları sayesinde iyi para kazanabilirler, kazandıklarını yatırıma çevirmeyi öğrenmelidirler. Kendileri çalışmayı çok sevmezler ama etraflarındaki kişileri çalıştırmayı çok iyi bilirler. Giriş çıkış saatleri belli, masa başı işler ruhlarını sıkar. Yüksek anlayışları, sezgileri ve meraklı yapıları akademik kariyer için de uygundur.
Altıncı hisleri inanılmaz kuvvetlidir. Genelde okumayı, yazmayı seven insanlar olurlar ama hiçbir şey okumasalar dahi gerçek bilgedir.
Balık burcu insanları çok hassas ve duygusaldır. Hayal kurmayı o kadar severler ki bazen gerçek ve hayal dünyası birbirine karışabilir. Çok derin insanlardır, bunun için mistik konulara, felsefeye, dine yönelebilirler. Sezgileri çok gelişmiştir. Medyum, falcı olabilirler.
Balık insanları doğuştan romantiktir. Ayrıca romantik atmosferler yaratmakta da üstlerine yoktur. Mum ışığı, iyi bir şarap, müzik...

Balık Kadını

Durgun ve Huzur Verici

Balık kadınının duyguları çok büyük bir hızla değişir. Çok mutlu göründüğü bir an küçük bir şey yüzünden mahzunlaşabilir. Nedenini de mümkün olduğunca belli etmemeye çalışır. Zamanla su gibi nereye akacağı belli olmayan duygularına uyum sağlamayı öğrenebilir. Bu, duygularını kontrol altına alma anlamına gelmez. Olayları kendi akışına bırakanlara çok rastlanır.
İş yaşamında görevine hevesle bağlanır, çalıştığı ortama neşe ve ilham kaynağı olur. Çoğu Balık kadını her türlü acıyı ve kederi güler yüzle karşılayıp "Ben bu dünyaya üzülmeye değil başarılı olmaya ve zevk almaya geldim, acı çekmeye değil" şeklinde tepki gösterir ve işine tam bir bağlılıkla devam eder. Özellikle sanatın her dalına yatkındır. Estetikle ilgili her alana ilgi duyar. Evine bakıldığında sanatçı ruhunun yansımaları hemen farkedilecektir. Oldukça konukseverdir. Kaliteyi sevdiği için konukları için en iyisini yapmayı sever. Kendi hazırladığı şeyleri, konuklarına sunmaktan büyük zevk alır.
Karşı cinsle ilişkilerinde karamsar yapılarından kaynaklanan bir ürkeklik olabilir. Kendisini koruyacak, dış dünyanın kötülüklerinden uzak tutacak ve en önemlisi çok sevecek bir eş ister. Hayal gücü kuvvetlidir. Yoğun duygularına hitap edecek, peri masalını andıran bir aşk arayışı içindedir. Bu sevimli, sevecen kadın ürkek bir tavşan gibi görünse de zamanı geldiğinde tavşan kız olmayı da bilir. O aşk için yaratılmıştır. Erkeğini mutlu etmek için her şeyi yapabilir. Gelişmiş bir erotizm anlayışı vardır. Bencil değildir. Onun için mutluluk bir yansımadır. Karşısındakini mutlu ettiği zaman kendisi de mutlu olur. Evlenip güvenli bir yuvaya sahip olmaktan ve çocuklarıyla ilgilenmekten zevk duyar.
Sevgi dolu ve düşüncelidirler. Herkesi anlamaya çalışır, yardım eder. Karşılığında da kıymetlerinin bilinmesini bekler. Bulamadığında ise aşırı üzülebilir. Çok zengin bir iç dünyası vardır. Gerçekleri burada, kendi yorumlarıyla harmanlar. Genelde gerçeklerden uzaklaşabilir, olayları kendi cephesinden yorumlamayı sever. Düşündüklerini, ölçüp biçmeden doğru kabul etmeleri mümkündür. Bu da dış dünyayla aralarında bazen engel oluşturabilir. Ama zevkli ve renkli bir kişiliğiyle dış dünyaya bağlıdır. Arada kopuşlar yaşasa da çabuk toparlanır. Dost canlısı ve neşelidir. Seyahat etmek, paylaşmak, hayal kurmak ona iyi gelir.
Duygularını paylaşacak birilerinin olması çok önemlidir. Ağlamayı çok sever ve bunu bir rahatlama aracı olarak görür. Ağlamazsa yoğun duygularını kaldıramayacak ve hasta olacaktır.
Balık kadınları genelde, haritada Başak veya Merkür etkisi hakim olmadığı sürece, biraz dağınık olabilir ama dağınıklığın içinde bile bir estetik yaratmayı başaran hoş insanlarıdır.

Balık Erkeği

Muhteşem Aşıklar

Hayalleri büyüktür, kolay beğenmez. Utangaç, kırılgan yapısıyla, duyguları çabuk değişebilen bu erkeğin arzuladığı kadını bulmak için epey dolaşması gerekebilir. Bazen garip davranışlar içine düşer. Genelde eşiyle ilgilidir fakat birdenbire ilgisizleşebilir. Böyle durumlarda üstüne gidilmemeli, gizliliğe gösterdiği özene saygı duyulmalıdır. Aksi takdirde iyice içine kapanarak, iç dünyasının kapılarını bir daha açmamak üzere kapatır.
Balık erkeklerinin vücutları narin ve zariftir. Bazılarının omuzları geniş olabilir. Genelde kolları uzun ve güçlüdür. Yürüyüşleri ise bir denizci edasına benzer, hafif sallanarak yürürler.
Balık erkeğinin çapkın olduğu söylenebilir. Üstelik haritasında Venüs ve Mars çok aktifse daha iyisini, daha güzelini bulmak için kadından kadına koşabilir. Her kadında bir güzellik bulabilir. Aşktan vazgeçemez. Aradığını bulduğu zaman ona dünyanın en nadide sanat eseri gibi davranır.
Balık erkeği oldukça duygusaldır. Romantizm arayan kadınların aradığı muhteşem bir aşıktır. O, dünyaya eşini mutlu etmek için gelmiş olduğuna da inanır. Sevecen bakışlarıyla karşısındakinin ruhuna girmeyi başarır, dilini öğrenerek ona istediği gibi hitap eder. Sevecen kollarında sıcaklığını hissetmemek zor gibidir!

İŞ HAYATI

Bir şairin ruhuna sahiptir. İş ve ev yaşamında herkese nükteler yapıp, şairane konuşmalarıyla herkesin kalbini çalmayı başarır. Güzel konuşabilir. Venüs de destekliyorsa sesi güzel olur. Genelde sanatla ilgili yaratıcı işleri tercih eden Balık erkekleri, en çok bir müzik dalıyla veya modayla ilgili branşta çalışmayı tercih edebilirler.

Balık Burcunu Nasıl Tanıyacaksınız


Denizci Edasıyla Salına Salına

GİYİM STİLİ

Balıkların imajı romantiktir.
Erkek Balıklar kadife ceketler giymekten hoşlanırken kadınları ise modaevlerinden çıkmış nostaljik tarzları tercih ederler. Özel günler için gardroplarında antika birkaç parça kıyafetleri mutlaka bulundurmak isterler. Yumuşak, tenlerine batmayan, etnik görünüşlü kumaşlardan kıyafetler seçerler.
Pelerinler, enteresan şapkalar, üzerleri balık figürlü dizaynlar adeta Orta Çağ'ı andıran bir stil Balıkların hoşuna gider. Denizi çağrıştıran her rengi kıyafetlerinde kullanırlar.

VÜCUT

Günlük yaşantıdan uzak, hayaller içinde dalgın bir şekilde yürüyenlerin, genelde Balık burcundan oldukları söylenir.
Pozitif düşüncelerle dolu, hayatın stresinden uzak yaşamayı isterler. Balık burcu ayakları temsil ettiği için, bekleme pozisyonlarında sürekli ayaklarıyla oynarlar. Genelde ayaklarını çapraz tutarlar. Vücutlarına çok önem vermeyen Balıklar kilo alma problemleriyle sürekli karşı karşıya gelirler. Kilolarına rağmen vücutlarını çok dengeli kullanıp Zodyak'ın en iyi dansçıları seçilirler. Yaratıcılıklarını yeni dans figürleri oluşturmak için kullanırlar.

YÜZ YAPISI

Gür saçlarını dağınık şekilde bırakmaktan hoşlanırlar.
Genelde kıvırcık veya dalgalı saçları, koyu kumral, kestane rengi olabilir. Balıkların gözleri ön plandadır. Gerek bakışlarıyla gerek gözlerinin büyüklüğü ve uzun kirpikleriyle hemen dikkati çekerler. Akrepler'in aksine bakışları son derece yumuşaktır. Karşısındakini dinlerken göz ifadeleriyle konuşurlar. Genellikle göz kapakları, gözlerinin üzerine düşük olur. Hafif topluca olan yüzlerindeki uzuvlar o kadar dengeli oturmuştur ki burun, ağız, kaşlar son derece simetriktir. Kemerli bir burun dikkat çekebilir. Bu, onlara eski Yunan heykellerinde bulunan nostaljik bir güzellik katar.

Balık Burcunun Evi


Okyanusların Büyülü Dünyası

İnce ayrıntılı küçük çiçekli desenler, pırıltılı kumaşlar, dekorasyon anlayışları için idealdir. Yürüdükleri yer onlar için büyük önem taşır. Doğal malzemeler kullanmayı çok severler. Eski Roma'yı andıran taş desenler veya kırlardaki gezintilerini hatırlatacak yumuşak el dokuma halıları, fiyatlarına bakmadan satın alabilirler. Evlerinin bir köşesinde kır çiçeklerinin bulunduğu bir bölüm dikkat çekebilir.
Balıklar, yeteneklerini dekorasyon konusunda da ortaya çıkarırlar. Koltukları ve yatakları genelde büyük ve rahat modellerden seçerler.
Evleri aksesuarlarla doludur. Cam objeler, küçük süsler ve bir sürü yastık etrafa saçılmış gibi durur.
Uçuk maviler, pastel yeşiller tercih eden Balıklar'ın evleri gerçekten huzur vericidir.

Doğum Gününe Göre Balık Burcu


1. DEKANAT

(19 Şubat - 29 Şubat) Neptün özellikleri çok yoğunlaşır.
İçine kapanık ve utangaç olabilirler. Hayal dünyaları çok zengindir. Çok hassas olurlar. Başkalarının duygularını anlamak ve sezmek konusunda başarılıdırlar. Felsefe, psikoloji, psikiyatri alanlarında çok başarılı olurlar. Kendilerini en iyi sanat, edebiyat yoluyla ifade ederler.

2. DEKANAT

(1 Mart - 10 Mart) Ay özellikleri baskındır.
Balıklar arasında en doğurgan olan tiplerdir. Bu dönemde doğanlar evlerine çok düşkün olur, zihinsel faaliyetlerinin büyük kısmı evlerinde geçer. Hayırsever insanlardır. Anaç duyguları da çok gelişmiştir. Bu nedenle evleri, düşkünler evi gibidir. Ellerinden geldiğince herkese, karşılık beklemeksizin başarılıdırlar. Ailelerine önem verirler.

3. DEKANAT

(11 Mart - 20 Mart) Plüton'un özellikleri Balıklar'ın cinselliğe karşı ilgisini artırır.
Ölüm, ruhlar alemi ve her türlü mistik konu ilgilerini çeker. Sezgileri çok gelişmiştir. Medyum, falcı olabilirler. Diğer Balık insanlarına göre daha kararlı hareket ederler. Cinselliğe önem verirler, çok renkli bir cinsel yaşamları olabilir.

Arkadaşlığı

Yanar Döner Balıklar

İlk tanışmalarından çok sonra dostlukları renklenecektir. Onlara "yanar döner balıklar" da denir.
Ruh halleri ve davranışları her an değişebilir. İş haricinde, konuşmaktan çok dinlemeyi severler. Sakin ve sessizdirler. Konuştuklarında ise asla kırıcı olmazlar. Akrepler'in aksine onların ağzından dostlarına karşı en ufak kırıcı biz sözcük duyamazsınız. Hiddetlenmesi için ancak, olayların dayanılmaz boyutlara gelmesi gerekir. Çok nadir kavga ederler. Ama akılları her yaşta haylazlığa ve hinliğe çok çalışır. Geri planda kalarak arkadaşlarına inanılmaz taktikler vererek, herkesi şaşırtırlar!
Balıklar grup içinde enteresan tavırlarıyla dikkat çekerler. Sakinken bir anda hırçınlaşabilir, arkadaşını tartaklarken yanağına bir öpücük kondurabilir. Onlar bu ani değişen tutumlarından dolayı, arkadaşları arasında kolay anlaşılmazlar.
Zamanlarını daha çok eğlenceye adarlar. Çoğu Balık, oldukça bonkördür. Geri alamayacaklarını bilseler bile, arkadaşlarına istedikleri parayı verirler. Küçük yaşlarda oyun oynadıkları arkadaşları ile ileriki yaşlarında karşılaştıklarında arkadaşlığını bıraktığı yerden devam ettirebilirler. Arkadaşlarının çoğu müzisyen, sanatçı ya da medyatik tiplerdir.

İLİŞKİLER

Su grupları ile çok iyi geçinirler. Toprak gruplarından çabuk sıkılırlar. Ateş burçlular onları canlandırdığı için, çok olmasa da etrafında birkaç Ateş kişisi bulundururlar. Ancak sanatsal bir konu söz konusuysa Hava burçluların hobilerini ve düşüncelerini paylaşabilirler, anlaşma düzeyleri vasata yakın olabilir.

Balık Burcu Astro Sağlık


Ayakları Yönetir

Balıklar son derece hassas insanlardır. Kendi dünyalarında yarattıkları fantezi ve hayalleri gerçek hayatta da yaşamak isterler. Başarılı olamazlarsa moralleri çabuk bozulur, depresyona girebilirler. Genelde Balıklar, gerçeklerden kaçmayı tercih ederler. Zodyak'ın belki de en melankolik burcu Balık'tır. Doğum haritalarında Neptün veya Ay etkili ise bu durum kaçınılmazdır.
Zodyak'ın en çok içki, sigara içen kişileri seçilmişlerdir. Kafalarına taktıkları problemleri, olması gerekenden çok genişlettikleri için uykusuzluk problemi çekerler. Sinirleri aşırı hassastır. Uyku düzenlerine dikkat etmezlerse herkesten daha çabuk yıpranırlar. Hemen uyku ilaçlarına veya rahatlatıcı maddelere sarılabilirler. Yapılan astrolojik araştırmalarda depresyona meyilleri çok olan Balık burçlu insanların, diğer burçlulara göre daha çok intihar ettikleri görülmüştür.
Psikologlara en çok danışan burç da Balık'tır. Balık burcu vücutta ayakları yönetir. Balıklar'ın ayakları hassastır. Dış etkilerden, özellikle soğuktan korumaları gerekir. Ters etkilerde ayak masajı son derece yararlı bir tedavi olabilir.

Vitamin ve Mineraller Dengesi

Doğum haritalarında Neptün gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (Balık burcuysanız veya Yükselen burcunuz Balıksa) şu ana kadar bahsettiğimiz tüm mineral ve vitaminler gündeme gelir. Neptün, ağır hareket eden bir gezegendir. Etkileşimi uzun süre içinde harita sahibine yansıtır. Tiotik asit (thiox) çeşitli zehirlenmelere karşı oksidasyonu sağlayıcı etkin bir maddedir. Özellikle alkolizmde, narkotik bağımlılıklarda, sigarayı bırakmada çok etkin olabilir. Balın burcundan sert etkileşim almış veya sigarayı bir türlü bırakmayan diğer burçtan kişilere göre bu madde yardımcı olabilir. Ayrıca vücudun, B1, B2, B6, B12, C, D vitaminlerini ve gün ışığını yeterince almasını sağlamak, minerallerden ise biotin, kalsiyum, fosfor dengesini düzenlemek iyi olacaktır. Balık'lara ayrıca;
Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.
Vitamin B2 içeren: Peynir ürünleri, süt, tavuk, sakatatlar, balık ürünleri, yumurta, soya fasulyesi, lifli sebzeler, badem.
Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.
Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.
Biotin içeren: Maya, baklagiller, et, midye, faydalı besinler arasındadır.
Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.
Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates önerilebilir.

Aşk ve Evlilik

Ilık Yağmur Damlaları

Duydukları sevgiyle bazen kör olur ve partnerlerinin hatalarını göremezler. Aşkı bulana dek pek çok kez, kurdukları hayaller tuzla buz olur ama Balıklar gerçek sevgiliyi aramaktan hiç vazgeçmezler. Aşamadıkları kalp kırıklıklarına rağmen, her yeni aşka umut dolu başlarlar. Partnerini yavaş yavaş keşfederken, kalplerinde oluşan bu hoş karışımın tadını çıkartırlar. Baştan çıkarıcı bir ortam ve sihir yaratmayı severler. Özel günleri, rüya gibi bir yemek ve çok hoş bir hediye ile kutlarlar.
Bu aşkın zararlı bir tarafı da vardır. Kısa sürede sevgililerine bağlanırlar ve bu, ilişkide zararlı bir etki yaratabilir. Ancak doğru insanla, kendilerine olan güven ve mutlulukları daha da artabilir.
Balık burcu üyeleri için seks aşkın bir parçasıdır, seks ile sevdiklerine daha da bağlanır ve sevdiklerinin üstüne ılık yağmur damlaları gibi damlarlar.

EVLİLİK YAŞAMI

Balık, eşi ile birlikte rüyalarını gerçekleştirmek ister. Balık için balayı asla bitmez. Şefkat dolu, rüya gibi bir evlilikleri olur. Bazı Balıklar ise evliliklerinde bir süre sonra ilk günlerine özlem duymaya başlarlar. Ufak tefek beklenmedik problemler çıkmaya başlar, gerçekler dünyalarına bomba gibi iner. Balık kadınları eşlerinin ihtiyaçlarına önem gösterirler. Şefkatli bir annedirler. Ailesiyle birlikte olmaktan zevk alırlar. Balık erkeği ise çok duygusal ama çocuklarına ve eşlerine karşı çok destekleyicidir.
Duygusal beraberliklerinde Su grubu ile Balık arasında mükemmel bir iletişim vardır. Başarılı bir ilişki yaşama olasılıkları çok yüksektir. Toprak grubu ile aralarında çok özel bir ilişki olabilir. Balık onun gizeminden, fazla duygusallığından etkilenir. Bu ikiliden başarı olasılığı yüksek bir beraberlik doğabilir. İhtiraslı ve hareketli Ateş grubu başlangıçta Balık burcu insanı için biraz hızlı kalabilir ama uzun vadede zorluklar gösterebilecek hassasiyet ile aşılanabilir; hatta Balık'ın daha dışa dönük bir insan olması bile sağlanabilir. Hava olaylara duyguları ile yaklaşmaz bu nedenle Balık burcu insanı onu çoğu kez katı bulabilir. Bu ikilinin beraberliğinden büyük bir ihtimalle sorun çıkacaktır.

İş Hayatı

Duygusal Enerji

Onlar yetenekli ve her ortama kolayca adapte olabilen insanlardır. Büyük ya da küçük her iş alanında mutluluk duymak için çalışırlar. Estetik kaygıları son derece gelişmiştir. Yayıncı ise kusursuz bir kitap çıkarmalı, ressam ise renklerin kombinasyonu sonsuz bir gökkuşağı senfonisiyle yansıtılmalıdır. Mükemmeli, yarattığı her konuda yansıtır. Üstün yaratıcı güçleri olan tanınmış pek çok sanatçı ve artistin Balık burcu olması tesadüfi değildir. Resim, yazı, müzik ve sinema sanatlarında yaratıcılıklarıyla üstün bir başarı sağlayabilirler. Karizmatik ve baştan çıkarıcı Balık burcu insanı, sahnede veya ekranda aktör veya aktrist olarak etkileyici olabilirler.
Kendine karşı gösteremediği dikkati işine odaklayabilir. Onlar işlerinde uzman olmak isterler. Balık burcu ayakları temsil eder. Tıp alanı seçmiş bir Balık'ın uzmanlık alanı, ayaklar ve kemiklerle ilgili olduğundan ortopedi olabilir.
Bazı Balık insanları bilim adamı olarak değerli vakitlerini, sabırla araştırma yaparak geçirmekten de hoşlanabilir. Sezgileri güçlü olan Balıklar'ın mistik ve dinsel yanları bazen ağır basar. Din adamı ve filozof olarak çalışabilirler. Bir çeşit psikolojik danışman olarak algılandıkları sezgilerini kullanmaları, tarot veya astroloji konusunda rehberlik yapmalarını sağlayabilir.
Balık oldukça kibar bir patrondur. Personeline grup halinde bir araya getirecek yeni metotları, düzenlemeleri, yapılması gerekenleri veya diğer eksiklikleri sırasıyla söyler. Personeline her bakımdan dikkat eder. Zekalarıyla bir projeyi en ince ayrıntısına kadar ele alır. Çıkabilecek problemlere hızlı çözümler bulur. Balık işvereni oldukça rahattır ama gerektiği yerde otoritesini belli eder. Kurallara, düzene uyulmasını ister, iş yerinde herkesi takımın bir parçası olarak görür ve işbirliğinin oluşmasına önem verir. Onlarla çalışanların rolü ve sorumlukları, başta ufak da olsa, kısa zamanda sorumlulukları artar ve başarıyı yakalayabilirler.
Balık çalışanı sürekli teşvik edilmeyi bekler. Yoksa sıkılmaya başlar ve verimi düşebilir. Genelde hastalık mazeretiyle işi asan tiplerdir. Huzurlu bir ortamda çalışmayı çok isterler. Eğer ortamdan memnun kalmazlarsa hayal kırıklığına uğrayabilirler. Patronundan, hassas ve daha az stresli bir ortam yaratmasını bekler. Her ortama kolayca adapte olamaz ama işini severse de hemen asılır, meslektaşlarıyla iyi ilişkiler kurar. Onlar şirketin fahri moral yükselticisidirler. İlginç karizmalarıyla başkalarını kolayca kendilerine çeker, verdikleri fikirlerle etkili olurlar. Kişiliğine rehberlik ettiğini ve ilgi alanlarını genişlettiğini düşündüğü her işe sıkı sıkıya sarılır ve gereken karşılığı verir.

Çocuk Balıklar

Sessiz Durduğuna Bakmayın

Konuşmayı çok erken öğrenirler. Masal dinlemek çok hoşlarına gider, okumayı öğrenir öğrenmez hikaye kitaplarına sarılırlar, edebiyat tutkunu kişiler olabilirler. Okudukları ve dinledikleri hikayelerden yola çıkarak yenilerini uydurabilirler. Zengin hayal dünyaları gerçekle hayal olanı karıştırmalarına neden olabilir. Kendilerini kandırma eğilimleri olabilir ama bu bir çeşit savunma mekanizmasıdır. Doğru kararı verebilmek için sakin, destekleyici bir ortama ihtiyaç duyarlar. Balık çocukları dürüsttürler ayrıca açık fikirli ve duygularını kelimelerle anlatma kabiliyetleri vardır. İnsan ve hayvanlara karşı dikkatli ve naziktirler. Genellikle kolay incinen saf çocuklardır. Bu nedenle onları dünyanın kötülüklerine karşı eğitmek gerekir. Yaratıcı ve güçlü duyguları, onları her zaman ailesine, çevresine bağlı ve sorumlu kılar.

AİLE HAYATI

Hareketleri ve davranışlarıyla aile içinde etkilerini hissettirirler. Duygularını açıkça gösterirler. Yanaklarından dökülen gözyaşları, birden bastıran yağmurun ardından çıkan gökkuşağı gibi parlak bir gülümsemeye dönüşebilir. Sakin bir ortamda rahat, etkili ve verimli olabilir.
Balık çocukları sevgi dolu ve sabırsızdırlar. Onların üzerinde otorite kurmak hayli zordur. Anne-babaları onlarla iletişim kurmaya başladıkları an, zayıf noktalarını çabuk bulup onları parmaklarının ucunda döndürebileceklerini öğrenirler.
Balık, ailesinden her zaman sevgi ve güven bekler. Onunla oyun oynanmasını ve sürekli bir şeyler anlatılmasını ister. Sihirli dünyalarında anne, baba ve kardeşlerin büyük önemi vardır. Daha küçük yaştan onları sahiplenir ve kimseyle paylaşmak istemezler. Kız kardeş veya erkek kardeşlerine karşı oldukça koruyucu ve duygusal açıdan bağlıdırlar.
Evinde aile arasında ilişkilerin güçlü olmasını isterler. Sorumluluklarını bilen bu afacanlar, büyüdüklerinde de ailesinin her zor anında yanında olacaklarının sinyalleri daha küçükken verir.
Destekleyici ve anlayışlı bir aile ile birlikte, iyi bir eğitim alırsa tüm öğrenim hayatı boyunca problem çıkarmazlar. Balık çocuklarının fantastik bir dünyaları vardır. Bu nedenle bazen onlarla geçinmek güç olabilir. Okulda yaşadıkları tecrübelerden dolayı zaman zaman kırılabilirler, fakat geniş hayal güçleri onlara artılar kazandırabilir.

Balık Burcu Kadını Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Balık burcu kadını kendisine bağlı olan ve koşulsuz seven bir partnerle ilişkiye başlamak ister. Duygusal bir yapıya sahip olması nedeniyle duygularını önemseyen, gösterdiği ilgiye ve sadakate aynı oranda cevap veren bir partnerle ilişkisini sürdürür. Bu şekilde ona yaklaşan, davranan biri ile çok iyi geçinir ve onunla ilişki yaşamaya başlar. Bu yüzden ilişki yaşamaya karar vereceği kişinin, sevgisini her ortamda hissettirmesi gerekir. Aksi takdirde ilişkiye başlamaz ve o kişinin kendisini mutlu edemeyeceğini düşünür.
İyimser ve esnek tavırlar karşısında katı ve sert tavırlarla karşılaşmak istemez, bu şekilde gelişen bir ilişkiyi sürdürmeye yanaşmaz. Partnerinin aynı zamanda uyumlu, uysal ve her konuda anlayışlı biri olmasını ister. Asla bu özelliklerin dışında hareket edilmesini istemez. İsteklerine cevap verildiği sürece ilişkiye bağlı kalır ve partnerini mutlu etmeye çalışır.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Doğal ve samimi yaklaşan erkeklerden hoşlanır, koruyucu duygusunu hissettiren kişiye hayatını feda eder. Kırıldığında ise kolay bağışlasa da hiçbir zaman yaşadıklarını unutmaz, bu yüzden ona yaklaşan erkeklerin hata yapmamaya özen göstermesi lazım. Aksi halde mutlu bir beraberlik ortaya çıkmaz.
O, her erkeğe uyum sağlamaya çalışır. Ancak ona uyum sağlamayan erkeğe tahammül etse de, zaman içinde kırıcı olmamak için onunla ilgili duygu ve düşüncelerini açık bir şekilde dile getirmez, o yüzden soğuk davranışlar sergileyerek mesaj vermeye çalışır.
Hediye olarak; aşk üzerine yazılmış şiir kitapları, roman, çiçek, güzel sözlü kartlar, yüzük vb hediyelerle gönlünü hoş edebilirsiniz.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Her daim ilgisini belli eder, partnerini denetim altına alır ve her ortamda ona sahip çıkar, kimseye laf ettirmez. Sevdiği kişinin sözünden çıkmaz, iyi bir dinleyicidir, asla kimseye saygısızlık etmez, farklı görüşler karşısında kalsa da tahammül gösterir.
Partnerini, çoğu kez kendisinden önce düşünür, ilişkisine sahip çıkar. Başkalarının söylemlerine kulak asmaz. Kırıcı olmamak için dikkat eder, partnerinin zor duruma düşmesine dayanamaz, çok çabuk gözyaşı döker, dert ortağı olur. Kandırmaz, gerçekçi olamaya çalışır. Partnerine eziyet etse de çok çabuk pişman olur, yaptıklarını telafi etmeye çalışır.

Balık Burcu Erkeği Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Balık burcu erkeği, bir partnerinin önce yaklaşımlarına göre, sonra da ne kadar kendisine bağlı olabileceğini düşünerek değerlendirir. İlgilendiği partnerin, duygularına cevap veren, uyumlu, sahiplenen, ilgisini esirgemeyen, sözü ile hareket eden biri olmasını ister.
Bu özelliklere sahip bir partnerle ilişki yaşamaya çalışır ve onunla mutluluğu yakalayacağını düşünür. Eğer duyguları ağır basmıyorsa ve ilişkide bağlılığın olmadığına kanat getirirse, o ilişkinin başlaması yönünde bir çaba içinde olmayacaktır. Hatta bu duyguyu yakalayacağı başka ilişkilere zaman ayırmaya çalışır.
Balık burcu erkeğinin partneriniz olmasını istiyorsanız ilişkinizde sadakat içinde hareket edin, sevginizle onu bağmaya çalışın. Böylece o da sizin dünyanın mutlu insanı olmanız için elinden geleni yapmaya çalışacaktır. Ayıracağı zamanla ve göstereceği değerle güzel bir ilişkinin yaşanmasına katkıda bulunur.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Çıkarcı ve yerine göre harkeet etmeye çalışan kişilerden hoşlanmaz ve o karakterde birinden etkilenmez. Etkilendiği kişinin aynı zamanda ona koşulsuz inanması gerekir, yaptığı ve söylediği her söze güven duymalı ve onu asla ihmal etmeye çalışmamalıdır. Aksi takdirde etkilense de o kişinin uzun soluklu bir şekilde devam etmesi zor olur.
O anlaşmadığı kişilerden hoşlanamaz, zıtlaştığı kişilerle ilişki geliştirmeye çalışmaz. Zaman içinde kendisini mutlu hissedecek bir koşulun olmadığını anladığı anda yaşadığı ilişkiye fedakarlık yapmaya devam etmez.
Sadakat, huzur ve sevgi dolu bir yaklaşımdan hoşlanır. Müzik dinlemeyi sever, özellikle duygusal içerikli müzikleri tercih eder. En çok romantik ortamlarda dans etmeyi, baş başa kalmayı, yemek yemeyi, yürüyüş yapmayı, sohber etmeyi sever.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Sakin ve uyumlu oluşu partnerinin beğenisini kazanır. Her söylenene inanmaz, ilişkilerinde dürüst yaklaşım segiler, merhametlidir. Duyarlı olur,bir görev ya da sorumluluk verildiğinde asla itiraz etmez, çok kolay yönlendirilir. Sabırlıdır ve affedicidir, kendisine yapılan hayatı görür, ancak ilişkilerinde fedakar oluşu, bazı konularda sessiz davranmasını sağlar.
Olumlu olumsuz her eleştiriye açıktır, asla kendisi için söylenenlere sert çıkmaz. Verilen sözlere ya da isteklere karşı duyarlıdır. Üstüne düşenleri elinden geldiğince yapmaya çalışır. Her koşulda partnerini önemser. İçgüdüsel olarak çoğu zaman bir kadının nelerden hoşlandığını anlayarak ona göre hareket eder.

Balık Burcu Ünlüleri

Albert Einstein, Victor Hugo, Hamingway, Jhon Steinberg, Salvador Dali, Rosa Luxemburg, Vivaldi, Michelangelo, Frederic Chopin, Gabriel Garcia Marquez, Mihail Gorbaçov, Paolo Pasolini, Marlon Brando, Ursula Andress, Elizabeth Taylor, Georg Friedrich Handel, Ornella Mutti, Juri Gagarin, Ferhan Şensoy, Naşide Göktürk, Füsun Önal, Recep Tayyip Erdoğan, Aydan Şener, Suna Yıldızoğlu, Sibel Turnagöl, Seray Sever, Ercan Saatçi.

Kova Burcu

Kova Burcu Özellikleri


KİŞİSEL ÖZELLİKLER

Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde akılcı ve sezgiseldir. Kovalar dik kafalıdırlar. Kendilerini dinleyenlerin "ne demek istediğini" anladıklarını sanırlar. Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar ve bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin aynı olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar. Onlara yaklaşmak çok zordur. Çünkü, ne kadar dostça davranırlarsa davransınlar, arada her zaman bir mesafe bırakırlar. Kişisel özgürlükleri, onlar için o denli önemlidir ki; bu yüzden en yakın ilişkilerini kesip atabileceği gibi, yine özgürlükleri adına her türlü özveride bulunurlar. Bu yüzden Kovalar'a aile yaşamı biraz zor gelir. Çoğu zaman yeni bir şeyler keşfetmek için uğraşıda bulunurlar. Belli ilkeleri sonuna dek savunmak onları hiç rahatsız etmez.
Aşklarının başlangıçlarında elde edilmesi zor kişiyi oynarlar. Gereksiz samimiyetten hoşlanmayan kişilerdir. Evlilik fikri onları korkutur. Bir Kova'yı fark etmemek imkansız gibi bir şeydir. Çekim güçleri çok yüksektir ve girdikleri ortamda gözlerin üzerlerine çevrilmesine alışmışlardır. Fakat, yaşamlarına birilerini almak için hiç acele etmezler.
Onların yüksek zekalarına ulaşmak ve duygusal bir paylaşımı sağlamak kolay değildir. Korkularından ve endişelerinden kurtuldukları anda hemen evlenirler. Fakat boşanmaktan da korkmazlar. O yarınların insanıdır. Bugünün ne olduğu onu ilgilendirmez. Sizi hiçbir konuda sorgulamayan bu insanın, sizden hesap sormak gibi bir derdi olmadığı için, sizin onu sorgulamanızı hayretle karşılayacaktır.
Bir Uranüs insanı olarak; garip tavırları ile, sizi şaşırtacaktır. Oysa, o tüm bildiklerini bu dünya ile paylaşmaya gelmiştir ve size ulaşmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır. Bırakın kendi bildiği yöntemlerle hareket etsin. Hiç bir kötü niyetinin olmadığını daha sonra anlayacaksınız. Açık fikirli ve düşüncelerini eyleme dönüştürdükleri zaman mutlu olan kişilerdir. Ekip çalışmasından mutlu olurlar. Kendi doğrularıyla hareket etmekren hoşlanırlar ve düşünüp hemen harekete geçerler.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Orta ve uzun bir boy, düzgün bir beden, açık sarı saçlar, koyu renk gözler en belirgin özellikleridir. Kova kadınlarının yüzleri çok güzeldir. Yaşlanıncaya kadar kendilerine bakarlar.

KOVA SAĞLIĞI

Metabolizmaları çok hassastır. Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Bioenerji, akupunktur, homoepati gibi alternatif tedavi yöntemleri ilgilerini çeker. Bir anda başlayan, hızlı iyileşen ve iz bırakmadan ilginç bir şekilde ortadan kaynolan hastalıklara yakalanabilirler. Bilekleri çok hassas olan Kovalar'ın spor yaparken dikkatli olmaları gerekiyor. Ayakkanı seçerken dikkatli davranmalılar. Aynı anda birçok konuda faaliyet göstermeyi severler. Spor yaşamlarında önemli bir kesite sahip olmalı, yoksa deşarj konusunda zorluk çekebilirler.
Vücutlarına çok değer verirler ve en küçük rahatsızlıklarda paniğe kapılırlar, hemen doktora koşarlar. Formlarını korumak onlar için çok önemlidir; hatta bu uğurda cesurca operasyonlar yaptırmaktan çekinmezler.
Kovalar ev yemeklerinden çok, dışarıda yedikleri ilginç yemekleri severler. Aslında, organizmaları için gerekli olan meyve ve sebze tarzını benimsemeli ve kan dolaşımını rahatlatacak yiyecekleri seçmelidirler. Kovalar aynı zamanda lenf bezlerini temsil ettiği için, bağışıklık sistemini kuvvetlendirecek beslenme türünü tercih etmeliler. Lahana, balık, ceviz, mercimek, havuç, süt tercih edilen gıdalar olmalıdır.

Kim Bu Kova Burcu


Zodyak'ın Devrimcisi

Kova, dahiler burcu olarak tanınır. Bu, gerçekten doğrudur. O' Zodyak'ın devrimcisidir. Eskiyi yakıp yıkmakla kalmayıp yerine yenisini inşa eder. Özgürlüğüne ölesiye düşkün Kovalar, geleneksel fikirlerin verdiği ağırlıktan kurtulmak için savaşırlar. İnsanlık adına çalışırlar. Kendi rahatlarını düşünmez, doğru bildikleri uğruna canlarını bile verirler. Haksızlıklara karşı ayaklanmak, geleneği yıkmak, onlarda bir tutku halini almıştır. Doğruluğu zaman içinde anlaşılan fikirleri vardır. Onlar sanki bugünü değil, geleceği görür ve geleceği yaşarlar. Fırtınalı, iniş çıkışlarla dolu bir hayat, fırtınaların sonunda, bilgelikle gelen huzur ya da dinlenmek bilmeyen isyankar bir ruh. Gençliğinde doğru-yanlış her şeye isyan eden Kova insanı, zamanla olgunlaşıp neyin yıkılıp neyin korunması gerektiğini anlayacaktır.
Farklı kültürler, eski medeniyetler ilgilerini çeker. Aynı anda birçok konuyla ilgilenebilirler. Genelde tüm Kovalar, entelektüel kişilerdir. Bunca şeyi öğrenirken eğlenmekten de geri kalmayan Kovalar, her türlü toplantının göz bebeği olurlar. İyi kalpli, sevecen, akıllı, bilgili, kendisini insanlığa adamış bu dahilerin küçük bir kusurları vardır; ukalalık. Bu tavırlarıyla bile çok şirin olabilirler. Özgürlüklerini kısıtladığını düşündükleri için evlilik onlara göre değildir. Kovalar'la romantik bir ilişkiden ziyade arkadaşlığını paylaşmak daha hayırlıdır. 68'li yıllarda yaşayan "çiçek çocukları"nın yaşam tarzları onlara daha çekici gelir. Her şeyin denenmesi, tecrübe edilmesi gerektiğini düşünen Kovalar bu tür bir yaşama eğilimlidir.
Aslında arkadaşlık duyguları çok gelişmiştir. Onların reddettikleri, bu tür duygular değil, gereksiz bağlılıklardır. Bu nedenle Kova insanlarını yüzeysel bulanlar olabilir. Kovaların özgür olma arzuları, arkadaşlık, aile gibi değerlere karşı çelişkili bir yaşam sürdürmelerine sebep olur. Bir yanı tüm insanlara olabildiğince yakın olmak isterken, diğer yanı, bu tür duyguların verdiği bağımlılıktan kaçmak ister.
Elektronik eşyalar çok ilgilerini çeker. Son çıkan teknolojik yeniliklerin sıkı takipçisi olurlar. Hatta, elektronik eşyalarla ilgili bir iş veya ek iş kurabilirler.

Kova Kadını

Canlı ve Enerji Dolu

Çok marifetli, akıllı ve beceriklidir. Eşi, onun sözlerine değer verirse, başarıya daha çabuk ulaşır. Ama içi dışı bir Kova kadınının sivri dili ve açık tavrı sürtüşmelere sebep olabilir. Karşılıklı anlayış her şeyin üstesinden gelebilir. Kova kadınları anlayışlıdır. Cömert, fedakar, özverili yapıları ile herkese yardım etmek isterler. İyi bir dinleyicidir. Düşünür, tartar ve hemen çözüm üretir. Pratik ve serinkanlı düşünürler. Geleceğe umutla bakan karizmatik ve güçlü bu kadınlar, iyi eğitim aldıkları takdirde, üst düzey yöneticiliklerde görev alıp, yanlış sistemi tamamen değiştirecek güce sahip olabilirler.
Anne olmayı pek beceremezler, çocuklarına bebekliklerinden itibaren, büyük gibi davranırlar. Onların sanatsal yeteneklerini ortaya çıkartmaya çabalarlar. Sosyal ilişkilere çok önem verdiklerinden, çocuklarının iyi arkadaşlıklar kurmasına özen gösterirler. Hayat tecrübelerini masal edasıyla anlatırlar.
Çok canlı ve enerji doludur. İnsanlarla birlikte olmaktan, yakın ilişkiler kurmaktan hoşlanırlar. Fakat ortada bir neden yokken birdenbire çevresinden koparak yalnız kalmak isteyebilir. İnsanlar, bu hallerine anlam veremeyebilir ama onları iyi tanıyanlar bu durumun geçici olduğunu, yakında aralarına döneceğini bilirler.
Garip ama, hem değişip hem de aynı kalmayı başaran ilginç kadınlardır. Birlikte olduğu erkeğin, bu bukalemunu anlaması, değişen renklerin ne anlama geldiğini çözmesi gerekir. Hayır işlerine, azınlıkların haklarını koruyan derneklere destek verme gibi işlerle uğraşabilirler. Onun, bu tür işlerle uğraşmasına karışmayan, duygusal geçişlerini kabullenen ve her şeyden önce özgürlüğüne saygı duyan bir erkeğe ihtiyacı vardır. Aslında bir erkeğe ihtiyaç duyduğunu itiraf edecek en son kadın odur ama, hoşuna gitmese de yoğun temposu içinde ara sıra başını göğsüne dayayıp dinleneceği bir erkeğe ihtiyaç duyar. Kıskanç ve kısıtlayıcı değildir. Böyle bir erkekle de asla beraber olmak istemez.
Cinselliğe fazla düşkün değildir. Bazı erkekler onları soğuk bulabilir. Ama sorun, ne soğukluk ne de isteksizliktir. Son derece adil Kova kadını, hayatın hiçbir gereğinin, diğerinden önde gelmemesi gerektiğine inanır. Cinselliğe bakışı da böyledir. Duygularına kapılmayı istemese de oldukça duygusaldır. Ama belli etmek istemez. Her şeyi düşünür ve anlamaya çalışır. Neden böyle hissediyor, ne yapmalı, ne olacak diye aşkını bile ameliyat masasına yatırır.

Kova Erkeği

Bir Kelebek Gibi...

Çok orijinal fikirleri vardır. Bu dışadönük, bilgili, eğlenceli adamın yanında sıkılmak pek mümkün değildir. Kısıtlanmak istemeyen, bağlanmaktan korkan, sürekli değişen bu adam, kadınlar için hazin öykülerin unutulmayan kişisidir. Kimseyi üzmek istemez, bunun için gerçekten çaba sarf eder, ardında kırılmış kalpler bıraktığının farkına bile varmayabilir. Ancak, onu olduğu gibi kabul eden, fikirlerini destekleyen, hercai ruhunu anlayan bir kadınla mutlu olur ve onu mutlu eder. Özgürlüğünü kısıtlamaya çalışmak, kuşun kafesini açıp, kaçmasını izlemek gibidir. Ne kadar sıkı bağlanırsa o kadar hızlı uzaklaşır. Eşi her şeyden önce arkadaşı olmalıdır.
Bir Kova erkeğini seçen kadın, "çok güzelsin", "aşkım, ruhum" gibi sözler yerine, quantum fiziğinin kurallarını dinlemeye hazır olmalıdır. Yeri geldiğinde iltifat da edecektir ama kadının başını iltifatlarıyla değil, beyninin kıvrımlarıyla döndürmeyi yeğler. Duygularını ifade etmekte biraz zorlanır. Kova erkekleri, ayakları yere basan yıllar sonra ne yapacağını bilen bir adam isteyenlere göre değildir. Onun gibi bakmayı bilmeyen bir kadın çok mutsuz olacaktır.
Genelde geç evlenirler fakat, acele davranarak erken yaşta evlenen Kovalar'a rastlamak da mümkündür. Bu evlilikler çoğunlukla hüsranla sonuçlanır. Ayrıca yasak ilişkilere olan düşkünlüğü, başarılı evliliklerde bile sorunlara, hatta ayrılıklara sebep olabilir. Sürekli başka kadınlara kur yapmak, onları fethetmek isterler. Bu ilgisi, değişik kültürlere duyduğu ilgiyle aynıdır. Onun için her kadın, bir başka dünya, bir başka öğretmendir. Bu erkekle beraberlik, evlilik, gerçekten zor olabilir. Ama kendisine özgü bir büyüsü vardır. Sürekli ilgilenecek yeni bir şeyler bulduğu, kendisini hiçbir şeye kapatmadığı için yıllar geçse de sıkıcı, monoton olmazlar. Onlarla birlikte olan kadınlar büyük mutluluklarla birlikte, büyük üzüntülerin gelebileceğini bilmelidir. O, bir kelebek gibidir, ne zaman hangi dala konar, ne zaman havalanır uçar belli olmaz. O, fikirleri için savaşırken onun yanında olacak, destekleyecek, ihmal edildiğini hissettirmeyecek bir kadın arzular.
Çok iyi bir baba olabilir. Çocuğuyla arasında özel bir bağ kurmakta zorlanmaz. Ona, kendisinden bir parça olmanın yanı sıra, geleceği demek olduğu için de ilgi duyar. Çocuğu, bilgisini gelecek kuşaklara aktarabileceği, işlenmemiş bir madendir. Verdiği eğitimle, modası geçmiş fikirlerden uzak yetiştirmek ister. İnsanlık adına yapmak istediklerini gerçekleştirmeye çalışır. Çocuğunu gerçekten çok sever ve en iyi şekilde yetiştirmeye çalışır. Hiçbir zaman bebek muamelesi yapmaz. O, doğduğu andan itibaren kendi başına bir bireydir. Çocuğuyla iyi arkadaş olur ve bu tutumu, çocuğun kişilik kazanmasında çok faydalıdır. Despot bir baba değildir, ama sabit fikirli olması mümkündür.

Kova Burcunu Nasıl Tanıyacaksınız


Sürekli Değişim

GİYİM STİLİ

Modanın dışında özgün stilleri olsun isterler.
Garip ve ilginç giyim zevkleri, her haliyle kendisine özgüdür. Canlı renkleri severler; özellikle gece mavisi, açık turkuaz ve yeşil tonları tercih ederler. Mor ve lila renkten de zaman zaman hoşlanırlar. Kıyafetleri ve aksesuarları ruh hallerine göre değişir. Eski ile yeni arasında değişik modelleri ve eşyaları bulurlar. Saten ve ipek gibi yumuşak dokuları severler. Kovalar, modern tarzın yanı sıra nostaljik ve eksantrik kıyafetlerle ortada dolaşabilirler! Onlar değişiktir...

YÜZ YAPISI

Soğuk cazibeleri ile yüzleri çok etkileyicidir.
Uzak bakışlarıyla karşı cinsi etkilerler. İlgisini çeken bir konu tartışıldığında heyecanlanır ve bu durum yüzüne yansır. Kaşlarını kaldırmış, heyecanla bir şeyler anlatırken, gerçekten görülmeye değerdirler. İnce telli olan saçları bakımlı olur. Alınları açık, göz kapakları düşük ve bakışları biraz cansız olabilir. Yüze ilginç bir görünüm veren orantılı çeneleri, gülümsemeye hazır dudakları ve küçük burunları ile karizmatik görünümleri, bakışların cansızlığını yok edebilir.

VÜCUT

Rüzgarın sürüklediği bir kağıt gibi, uçarcasına yürürler.
Kiloları olsa bile, hafiflemiş gibi hareket eder ve rüzgarın esmesi gibi uçarcasına yürümeyi başarırlar. Adımları ancak derin düşüncelere daldıklarında yavaşlar. El kol hareketleri de rüzgarda dalgalanır edasındadır. Heyecanlandıklarında hareketleri, sevimliliklerini artırır. Genel olarak Kovalar, oldukça uzun boylu, sağlam kemik yapıları olan, yapılı ve dik duran kişilerdir. Omuzlar geniş, eklem yerleri belirgindir. Ayak bilekleri ve baldırları oldukça güzel ve sağlamdır. Kolları ve elleri ise diğer insanlara göre daha uzun sayılabilir. Kova burçları, Terazi ve Boğalar'ın yuvarlak hatlarına hiç benzemeyen, keskin vücut hatlarına sahip olurlar. Ama yükselen burcu Terazi veya Boğa olan bir Kova'nın görünüşü çok farklı olabilir.

Kova Burcunun Evi


Geniş ve Havadar

Geniş ve havadar evlerde yaşamayı seven Kovalar'ın pek azı modayı takip eder. Rahatlarına çok düşkün oldukları için, evlerini akıllarına estiği gibi döşemeyi severler. Mekanın aydınlatılması ve ışık oyunları, onlar için sonra derece önem taşır. Masaları veya dolapları eski olsa bile, ışıklandırma mutlaka değişik olmalıdır. Beğendikleri pahalı mobilyalar için ceplerindeki parayı son kuruşuna kadar harcayabilirler.
Geniş ve ferahlık çok önemlidir. Hiçbir güç onları ışıksız bırakamaz. Beyaz duvarlar, deri döşemeli veya çizgili (zebra, leopar desenleri olabilir) desenli koltuklar, parlak kromajlı masa veya sandalyeler satın almaya çalışırlar.
Ağır ve cüsseli mobilyalar onlara göre değildir. İpek, tafta, rugan gibi parlak kumaşları tercih ederler. Duvarlarına astıkları resimler genellikle kişiyi düşüncelere sürükleyen temaları içerir. Güneş, onları rahatsız etmediği sürece perde takmak akıllarına bile gelmez. Perde olarak transparan, şeffaf kumaşlar kullanırlar.
Onlara, kendilerini zamanın ilerisinde veya çok gerisinde hissedebilecekleri bir fosil, heykel, bir uzay gemisi maketi veya ilginç bir aksesuar satın alırsanız çok mutlu olurlar.

Doğum Gününe Göre Kova Burcu


1. DEKANAT

(21 Ocak - 30 Ocak) Tam bir Kova. Uranüs hakimiyeti baskın.
Bu dekanatta doğanlar mümkün olduğunca çok tecrübe edinebilmek için ellerinden geleni yaparlar. Toplumu değiştirmek, iyileştirmek için çaba harcarlar. Doğayı ve insanı anlamaya çalışırlar. Genellikle sevecen, dost canlısı, adalet ve vicdan duyguları çok gelişmiş insanlardır.

2. DEKANAT

(31 Ocak - 8 Şubat) Kova'nın özellikleri, İkizler'in hareketliliği ile daha da enerjikleşir. Uranüs kadar Merkür de hakimiyetini egemenleştirir.
Bu dönemde doğanlar çok yoğun entelektüel faaliyetler içinde olurlar. Basın-yayın, televizyon, reklamcılık gibi alanlarda çok başarılı olabilirler. Akademik kariyer de bu kişiler için çok uygundur.

3. DEKANAT

(9 Şubat - 18 Şubat) Kova, Terazi'nin entelektüelliği ile sosyalleşmeye başlar. Venüs, Uranüs'le birlikte Kovalar'ın karizmasını yükseltir.
Biraz soğuk görünüşlü olabilirler; aslında en az diğer Kovalar kadar sevecen ve dost canlısıdır. Kendilerini, insanlık için çok önemli olduğuna inandıkları bir konuya adayabilirler. Sanata karşı ilgi ve yetenekleri vardır. Yazar olabilirler.

Arkadaşlığı

Dünya Vatandaşı...

Arkadaşlarının onlara bağlı olmasından hiç hoşlanmazlar. Çok samimiyetten sıkılan Kovalar, yıllarca görüşmediği arkadaşlarına hiç sitem etmezler. Zaman onlar için önemsizdir. Önemli olan, arkadaşlıklarının kalitesidir. Bir Kova, kapris yapmayı sevmediği için, kapris yapan arkadaşlarını hemen defterden silebilir.
Yardım kuruluşlarında, çok kişiye hizmet etmek gayesinde olan kişilerdir. Grup aktivitelerinden hoşlanırlar. Hafta sonları yemek dağıtarak (yardım amacıyla) geçiren pek çok Kova'yı bir gün sonrasında arkadaşıyla sanat galerisinde, sinemada, konserde veya partilerde de rastlarsanız sakın şaşırmayın. Bu nedenle onlara ayak uydurmak biraz zordur. Genellikle düşünsel faliyetlerde bulunabilecekleri kuruluşlara ve klüplere üyedirler.
Onlar için dostluk ve kalıcılık ön plandadır. Çok arkadaş edinmeyi severler. İlk aşamada soğukturlar. Duygularını paylaşmaya kolay kolay yanaşmazlar. Sonradan samimiyeti ilerletirler. Sosyal görünen Kovalar, içleride hep yalnız olmak arzusu taşırlar.

GRUPLARARASI İLİŞKİLER

Kendilerinde eksik olan hareketlilikten dolayı, Ateş grubu insanları ile çok iyi anlaşırlar. Hatta bu arkadaşlık, evliliğe kadar gidebilir. Su grubundan arkadaşları, onları soğuk ve uzak bulabilir. Kovalar ise Su gruplarını entelektüellikten uzak bulurlar. Onlarla arkadaşlıkları uzun süreli olmaz. Toprak burçlarını ise fazla materyalist ve durağan görürler. Kendileri gibi olan Hava grupları ile her konuda uyum içindedirler.

Kova Burcu Astro Sağlık


Hassas Metabolizmalar

Doğal ilaçlar vücutlarında daha iyi etki yapar. Bir anda başlayan, hızla iyileşen ve iz bırakmayan esrarengiz hastalıklara yakalanabilirler. Kovalar'ın bilekleri çok hassastır. Spor yaparken dikkatli olmalıdırlar. Ayakkabı seçimini iyi yapmaları da önemlidir. Aynı anda pek çok şeyi birden yapıp oradan oraya koşturan Kovalar, bu yoğun tempo içinde spora zaman ayırmaya özen göstermelidir. Bu hem sinirlerine, hem de çok hassas olan metabolizmalarına iyi gelecektir. Canları kıymetlidir. En ufak bir rahatsızlıkta yakınmaya başlarlar. Formlarını korumak için jogging, yüzme gibi, kan dolaşımını düzenleyen, sinir sistemini gevşeten sporlarla uğraşabilirler.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Doğum haritanızda Uranüs'ünüzü kontrol edin. Önerdiğimiz besinleri doktorunuza da danışarak kullandığınızda daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.
Doğum haritanızda Uranüs (ve bazen Satürn) gezegenlerinin etkileri ağır basıyorsa (Kova burcuysanız veya yükselen Kova burcu ise de geçerli) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak; B1, B6, B12, B15, Vitamin D (veya Güneş ışığı), kalsiyum, magnezyum, fosfor ve potasyum alımına dikkat edilmelidir.
Vitamin B1 içeren: Maya, et, fıstık, rafine edilmemiş pirinç, soya fasulyesi.
Vitamin B6 içeren: Yeşil yapraklı sebzeler, muz, tahıllar.
Vitamin B12 içeren: Sakatatlar, ciğer, yumurta sarısı, süt.
Vitamin B15 içeren: Esmer pirinç, bira mayası, balkabağı, susam, rafine edilmemiş tahıllar.
Vitamin D içeren: Güneş ışığı, en doğal olanıdır. Güneş ışığı, deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon balığı, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, sür ürünleri.
Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.
Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.
Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi.
Potasyum içeren: Patates, soya fasulyesi, salatalık, hardal tohumu, ıspanak, domates, kiraz, elma, erik, muz, kavun, karpuz sağlığınız için önemlidir.

Aşk ve Evlilik

Seksi ve Çekici

Kovalar, gereksiz samimiyetlerden hoşlanmayan kişilerdir.
Dış görünüş pek umurlarında olmaz. Onlar ancak zekalarını tavlayan insanların peşinden ayrılmazlar. Sağlam dostluklar kurmak ister ama iletişim korkusuyla kendilerini geri çekerler. Samimiyet kurmak isteseler de başlangıçta yalnız olmaya ihtiyaçları vardır. Bu, onlar için gerçek bir hayal kırıklığı yaratabilir. Sadece deneyimler ona hem özgürlüklerini koruyabileceklerini hem de samimi arkadaşlıklar kurabileceğini gösterebilir.
Kova burcu insanlarında güçlü bir manyetik çekim vardır. Bu, onların en kalabalık ortamda bile fark edilmelerini sağlar. Zekidirler, önce düşüncelerinde flört ederler, Duygularını ortaya koymakta zorluklar yaşar. Kova'nın kendine has bir ihtirası vardır, bu, onu daha da çekici kılar. Fikirlerini paylaştıkları an, ne kadar yaratıcı bir seks anlayışları olduğunu görebilirsiniz, fakat ilişki hızla ciddileşirse kendilerini geri çekme ihtiyacı duyacaklardır. Kova burcu insanı, hayatını biriyle paylaşma heyecanı içinde değildir. Anlayış ararlar. Doğru zaman ve doğru partneri bulduğuna inandığı zaman kalbinin kapılarını aralayıp güçlü bir ilişki kurmak için adım atacaktır.

EVLİLİK YAŞAMI

Korkularından, endişelerinden kurtulabilecekleri anda evlenmeye karar verirler.
Kova burcu insanı sadık ve azimlidir. Gereken özgürlüğü eşlerine sunar, baskı olmaksızın destekleyici ve sevgi dolu bir eş olmaya özen gösterirler. Eğer onlara da bu haklar tanınmaz, özgürlükleri kısıtlanırsa evliliklerinde problemler çıkabilir.
Kendilerini güvende hissetmek isterler ve sadece gerçek bir hayat arkadaşı bunu ona hissettirebilir. Evliliklerinde değişim arar ve yeni ilgi alanları bulmaya devam ederler. Eğer sosyal hayatları etkilenirse problemler çıkabilir, çünkü tüm vaktini sadece bir kişiyle geçirmekten hoşlanmazlar.
Kova kadını, eşinden, aile üzerinde aktif bir rol oynamasını bekler. Materyalist değildirler. Kova erkeği her ne kadar evcil görünmese de, zaman zaman idealist fikirlerini bir yana bırakıp, eşinin hazırladığı içkiden yudumlayıp çocukları ile oynamaktan zevk alır.

GRUPLARARASI İLİŞKİLER

Detaycı olmak, Kova ve Hava grubunun ortak özelliğidir. Bu nedenle iyi anlaşırlar. Başarı olasılığı yüksek bir beraberlik oluşabilir. Ateş grubu, Kova için tamamlayıcı bir partnerdir. İhtiras, hareket ve heyecanlarıyla birbirlerini bütünlerler. Su grubunun çok fazla duygusal olması, Kova'yı rahatsız edebilir. Pragmatik düşünceye sahip Toprak, radikal düşünceleri olan Kova ile ters düşebilir.

İş Hayatı

Araştırmacı Bilim Adamları

Kova burcu insanı kendi idealleri ve dünya görüşleri doğrultusunda hareket etmeyi severler. Her iş dalı onlara göre değildir. Çoğu Kova, mantığıyla hareket eder. Açık ve net bilgilerle, sonuçlarla ilgilenirler. Bu özelliklerinden dolayı karışık ve çözülmez görülen konuların çözümleyicisidirler. Özellikle matematik gerektiren ve sayılarla ilgili dallarda başarılı olurlar. Elektronik olaylara karşı özel bir ilgileri vardır. Pozitif bilimlerle uğraşırlar. Doğa olayları ilgilerini çeker. Bu yüzden araştırmacı bilim adamları Kova burcundan çıkar.
Uygun bir iş bulduklarında hemen ortama adapte olurlar. İşlerine ciddiyetle ve sabırla sarılırlar. Kova çalışanları meslektaşlarıyla iyi ilişkiler içinde olurlar. Yöneticileri ya da arkadaşlarıyla ters düşebileceği tek neden, karşısındaki kişilerin kendini beğenmişliği olabilir. Buna asla tahammülleri yoktur. Gerekirse işlerini bile terk edebilirler. Hava grubu elemanı Kovalar çalıştıkları ortamın havadar ve ferah olmasını sever. Bu, kendilerini özgür hissetmeleri için gereklidir. Özgür çalışmaktan hoşlanır. Kendine uygun olmayan bir ortamda tek başlarına çalışmayı tercih ederler.
Teknolojinin son gelişmelerinden faydalanmak isterler. Her işi kontrol ederler, çoğu zaman soluğunu ensenizde hissedebilirsiniz. Rahattırlar, bu yüzden kendilerine rahat hareket ve düşünce imkanı sağlayacak bir ortam yaratırlar. Rutin bir çalışma ortamından hoşlanmazlar. Etraflarında hareket ve enerji isterler. Eğer rutin, sıradan bir günse, masalarını sıkça, bir bahane bularak terk ederek etrafta dolaşacaklardır. Kova patronları duydukları tasarıları ve fikirleri değerlendirmeye alır. Fikirlerinde ben merkezci değildir. Kendisinin üstün olduğuna inanan Kova patronu görmeniz zordur.
Kova burcudan olanlar, insanla ilgilenmeyi sever, bu nedenle iyi bir sosyal hizmet çalışanıdırlar. Detaycı ve hesabını-kitabını bilirler. Grafik, çizim ve harita işleri onlar için uygun olabilir. Kendi koydukları kurallara göre yaşarlar ama çocuklarla da araları çok iyidir. Doğuştan öğretmendirler. Eğitim-öğretimde, çocukların çok sevdiği ve eğlendirici bulurlar, değişik metotları denerler.

Çocuk Kovalar

Özgürlüğün Diğer Adı...

Küçük dahiler aynı zamanda çok afacandırlar.
Kova bebeklerinin saati saatine uymaz. Ruh halleri sıcak veya soğuk gibi değişim gösterebilir. Bu da ebeveynlerde şaşkınlığa sebep olabilir. Bir gece deliksiz uyuyorsa iki gece tüm aileyi seferber edecek kadar huysuz davranabilir. Kova çocuğunu belli bir düzen ve disiplinde yetiştirmek bir hayli zordur. Genel kurallar bu çocuklar için geçerli olmayabilir.
Anne-babaları onlara her şeyi sebep ve sonuçlarıyla anlatırlarsa, hoşlarına gitse de gitmese de anlayış gösterecek, yaşından beklenmeyen bir olgunlukla karşılayacaktır. Küçük yaşta elektronik eşyalara, bilgisayarlara merak sararlar. Sesin nereden geldiğini anlamaya çalışan, radyonun içini dışına çıkaran küçük Kova'ya kim kızabilir! Ailesi Kova çocuklarını çok iyi eğitmelidir. Onun hümanist yanlarını geliştirmesine izin vermeli. Kısıtlamaya çalışarak isyankar yanını ön plana çıkarmamalıdır.
Olgun, cömert ve yetenekli çocuklar olabilirler. Okulda arkadaşları arasında dikkat çekicidirler. Tuhaf bir çalışma programları vardır. Eğer öğretmen ya da ailesi, bu özgür çalışma programını kısıtlamaya ve baskı uygulamaya kalkarsa onlara kesinlikle meydan okuyacaklardır. Başkalarıyla iletişim kurmasını kolaylaştıracak, onu teşvik eden bir çevreye ihtiyaçları vardır. Takıntılı huyları olan bu çocuklar, sevdikleri bir şey için tüm parasını ve eşyasını verebilecek kadar cesurdur. Herkese aynı davranmadığı gibi başkalarından, özellikle anne-babalarından hep özverili olmalarını beklerler. Yaptıkları şımarıklığa göz yumacak, her istediğini ona alacak, her ağladığı zaman kucaklayacak bir ilişki isterler. Anne-babaya düşen görev, onun ısrarlı sevgi istismarına kanmayıp, paylaşmayı ve parayı nasıl kullanacağını öğretmek olmalıdır.

AİLE HAYATI

Geleneksel aile düzeninden farklı anlayışta ev hayatları olsun isterler.
Küçük yaştan itibaren bağımsız olduklarına inanırlar. Akıllarına gelen ve inandıkları konu üzerinde sonuna kadar mücadeleci bir tavır sergilerler. Aile, bir kısıtlama veya özgüvenini kırıcı bir tavır göstermişse, sivri dilli, içi dışında bir çocuk olur. Enerjik ve akıllı bu çocukların, ailenin desteğinin yanı sıra iyi bir eğitim de alması gerekir. Eğitim sürecini yüksek performansları sonucu başarıyla tamamlayabilirler. Yeterli ilgi, şefkat ve destek görmezlerse, gizli gizli bir güvensizlik oluşabilir. Arkadaş tavrıyla yaklaşan özgür bir ailede yetişen Kova çocukları büyüyünce çok başarılı olurlar.
Zamanlarının büyük bir bölümünü aile fertlerinden uzak, kendi başlarına geçirirler. Bazen üzüntülü görülebilirler. Kova çocukları için herkesin aynı şekilde düşünmediğini anlamak çok güçtür. Ne yapacağını bilmez, kimseyle konuşmaktan hoşlanmaz, hayatı kendi akışına bırakır, başkalarının fikirlerine hiç aldırış etmezler.
İlişkileri arkadaşçadır. Yeni yetişmekte olan bu çocuk içinin rahatlatılmasına ve samimiyete ihtiyaç duyar. Bağımsızlığını yeni kazanmaya başladığında güvenilir, destekleyici, onu eleştirmeyen, arkadaş bir anne-babaya ihtiyacı vardır. Genellikle gelişme çağları bu sayede sakin geçer.

Kova Burcu Kadını Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Kova burcu kadını ilişki yaşayacağı bir partnerden her şeyden önce saygı, değer istemektedir. Ciddiyetin ve sevginin hakim olduğu bir ilişkide uyum sorunu yaratmaz ve olabildiğince partnerini mutlu etmeye çalışır. Eğer partneri tarafından kısıtlanıyorsa, yeteri değeri görmüyorsa kendini o ilişkide değersiz hisseder ve o ilişkiyi sürdürmemeye çalışır.
Onu elde tutmak ve bu ilişkide mutlu etmek tamamıyla bağımsız hareket etmesine saygı göstermeye bağlıdır. Ayrıca yenilik içinde olmaya ve partnerinin onu her anlamda önemsemesine dikkat eder. Düşüncelerinin ve yaptıklarının hiçe sayılmasına tahammülü yoktur. Huyuna gittiğiniz sürece birliktelik yaşamaya çalışır. Tam tersi davranmanız halinde ise paylaşım içinde olması zordur.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Bağımsızlığa önem verir, bu yüzden birlikte olacağı kişinin her konuda ona müdahelede bulunmamasından ve hareket özgürlüğünü daraltmasına izin vermeyecek birisi olmasından hoşlanır. Birliktelik yaşayacak kişinin onun düşüncelerine ve isteklerine saygı duyması gerekir. Aksi halde anlaşmazlığa varacak bir ilişki yaşar.
Hayatını tekdüze yaşayacak biri olmaktan hoşlanmaz. O sürekli yenilik içinde olacak ve bu isteğine saygı gösterecek bir ilişkiyle ilişki yaşamaktan hoşlanır. Takı, kozmetik ürünleri, iç çamaşırı, kitap, çiçek gibi ürünleri sever, bu ürünleri hediye etmeniz mutlu olmasını sağlar.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Asla kötü niyetli olmaz, ilişkilerinde ciddi ve olgun bir yaklaşım içinde olur. Sempatik tavırlarıyla partnerini hayran bırakır. Dürüsttür, sevdiği kişiyi sahiplenir, onun için her türlü fedakarlığı katlanır. Düşüncelerinde nettir, asla kimseyi oyalamaz. Sevdiği kişiye yakın olur, onunla paylaşımlarında rahat davranır, sevmediği ortamlarda bulunmayı kabul etmez. Ayrıca hoşlanmadığı konularla ilgili düşüncelerini dile getirir, partnerinin değişmesinde etkili olmaya çalışır.
Kendini beğenir ve partnerinin sürekli kendisini beğendiğini ifade etmesini ister. Attığı adımların partneri tarafından desteklenmesinden mutluluk duyar. Partneriyle yaşadığı paylaşımlarda sesine kulak verilmesini ister. Sevmediği şeylerin ise zorla ona kabul ettirilmesinden rahatsızlık duyar.

Kova Burcu Erkeği Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Kova burcu erkeği istediklerinin yapılmasını, kendisine koşulsuz tapılmasını, tercihlerine ve isteklerine saygı duyulmasını, önemsenmeyi çok ister. Bu yüzden bir ilişkide tercih edecek partnerinin bu tutumla kendisine yaklaşmasını arzular. Eğer partneri ona uyum göstermezse, bu şekilde yaklaşmazsa ilişkisinde yapıcı olmaya kesinlikle çalışmayacaktır.
Var olan ilişkinin daha iyi bir boyuta taşınması yönünde kendisini yormayacaktır. Partneri uyumluysa ve istediklerini ona veriyorsa o ilişkide partnerini mutlu etmeye çabalar. Bir ilişkiye başlamadan önce bu özelliklerin partnerinde var olup olmadığına bakar. Böylece bir ilişkinin yaşanıp yaşanmayacağını belirler.
Kova burcu erkeği zaman içinde tercih ettiği partnerle yakınlaşmaya çalışır. Partnerinin asla ciddiyetten uzak davranmasını istemez. Olgun ve muahafazakar bir yapı içinde hareket etmesini ister.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Kıskanılmaktan hiç hoşlanmaz, bunu bir baskı olarak algılar ve tepkisini çok sert dile getirir. Onu sıkmadığınız sürece sizi üzmez, onu rahat bırakacak kadınlar, mutlu olmasını sağlar.
Aldatan ve sadakatsiz davranan kadınlardan hoşlanmaz. O sevdiği kişinin kendisine bağlı ve yaşadığı ilişkisi süresince sadık olmasından hoşlanır, aldatma eğilimi olan kadınlarla ilişkiye girmez. Onlarla birlikte olmaya çalışmaz, yalan söyleyen kadınları sevmez. Entrikadan uzak ve dürüst bir şekilde harkeet eden kişilerden daha çok hoşlanır. En çok manevi şeylere değer verir.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Zekice konuşur, göstereceği alternatiflerle ve önerilerle ilişkisinde partnerin hayranlığını kazanır. Olayları değerlendirme biçimine mantıksal açıdan yapar, sevgide ve saygıda kusur etmez. Partnerini her yönüyle dikkate alır, hatalarını olduğu gibi kabul eder. İlişkisinde paylaşımlarını sınırlandırmaz, sevmediği ortamlara girmez, anlaşmayacağını düşündüğü kişilerin yanında vakit geçirmez.
Dürüsttür, asla başkasına karşı sevdiklerini ve dostlarını hiçe saymaz. Partnerinin yanında olur, ona gerekli desteği vermeye çalışır. Yerine ve zamanına göre hareket etmesini bilir, nalayışlı davranıp herkese bu mantıkla yaklaşır. Göründüğünden daha fazla sinirlidir. Tepkilerini ne zaman göstereceğini kestirmek mümkün değildir. Sinirlendiğinde yatışması çok zordur. İlişkisinde bazı değerleri önemser ve önemsediği değerlerin ihlal etmesine fırsat tanımaz.

Kova Burcu Ünlüleri

Galileo Galilei, Charles Darwin, Charles Dickens, Thomas Edison, Bertolt Brecht, Wolfgang Amadeus Mozart, Jules Verne, Desmond Morris, James Joyce, James Dean, Abraham Lincoln, Franklin Roosevelt, Paul Newman, Franz Schubert, Clark Gable, Eva Braun, Mia Farrow, Norman Maier, Ronald Reagan, John Travolta, Nastassia Kinski, Ajda Pekkan, Candan Erçetin, Harika Avcı, Mehmet Ali Erbil.

Oğlak Burcu

Oğlak Burcu Özellikleri


KİŞİSEL ÖZELLİKLER

Geleceği ayrıntılı biçimde planlamaya çalışan Oğlaklar; bu özellikleri nedeniyle sık sık kuruntulara kapılarak depresyona girerler. İşleri ile aşırı meşgul olduklarından, insanlarla zor ilişki kurarlar. Fakat, hiçbir zaman kendilerini yalnız hissetmezler. Oğlaklar ciddilikleri, tutuculukları ve güçlü iradeleri ile tanımlanırlar. Gerçek bir Oğlak'ın iki temel özelliği vardır. Güvenilirlik ve dürüstlük. Çok gelişmiş bir görev duyguları vardır. Oğlaklar arkadaşları ile ilgili çok iyi sırdaş olurlar.
Para konusunda dikkatli olmalarına rağmen, eli açık insanlardır. Geleneklere bağlı kişiler olduklarından duygusal özgürlüğü anlamakta güçlük çekerler. Geniş hayallerinde sıra dışı düşler kurarlar fakat hiçbir zaman onun bu özelliklerini keşfedemezsiniz. Romantizm doğasında vardır fakat bunu söyleyecek kadar cesur olmayı beceremez. Yargılanmak ve küçümsenmek en korktukları şeydir.
Geceleri, gizli gözyaşlarını yastığıyla paylaşırken bile gururlu ve onurludur. Ertesi gün her şeyin biteceğine ve yine zırhlarını takınacağını düşünerek teselli bulur ve neyse ki; bu durumunu kendisinden başka hiç kimsenin bilmemesi en büyük avuntusudur. Aynada kendisiyle bile yüzleşmekten çekinen bu kişiliin size göre çarpıcı bir yanı olmayabilir. Fakat, zor anlarınızda sizi nazik.e yerden kaldıracak müşfik elin, Oğlak'tan başkası olmayacağına emin olun. Duygusallıklarının dışa vurumu, ancak çok özel anlarda olur. İçsel bir çekingenlikleri vardır. Karşısındaki kşiden emin olmadıkları müddetçe duygularını ortaya çıkarmaktan hoşlanmazlar. Beraberliklerinde karşısındaki kişinin fiziksel özelliklerinden çok, akıl ve mantık yönünün güçlü olmasını beklerler.
Geleneksel bir yapıları olan Oğlak burcu insanı, ailesinin onay vereceği kişilerle yaşamlarını birleştirmek isterler. Flörtçü bir yapıları yoktur. Soğuk görünüşlerinin altında sıcacık bir kalp taşırlar. Karlı dağların tepelerinde sizi donmaktan kurtaracak sıcak bir ateştir. Üstelik asla sönmeyen bir ateşle sizi ısıtacak ve karların erimesini bekleyecek kadar sabredecektir.

FİZİKSEL ÖZELLİKLER

Fiziksel özellikleri; kısa boy, ince yapı, uzun ve ince bir yüz. Uzun belirgin bir çene. Saçlar genelde siyahtır. Beden dar ve uzun bacaklara sahiptirler. Dizleri genelde çıkıntılıdır. Güzel bir yüz yapıları vardır. Fotojenik oldukları için model dünyasında sık sık Oğlaklara rastlarız. Ciltleri yıllar geçtikçe daha genç olur. Soğuk görüntüleri onlara ulaşılmaz bir hava verse de, kendilerine güvenen bir tablo da ortaya çıkarır. Kendinden emin tavırlarıyla herkesi kendine hayran bırakmasını bilir.

OĞLAK SAĞLIĞI

Oğlaklar küçük yaşlarda dirençsizdirler. Fakat çocukluk hastalıklarını atlattıktan sonra vücutları daha dayanıklı olur. Ölçülü oldukları için fazla yemek yemezler. Hastalandıklarını anladıkları zaman, kendilerine özen gösterirler. Doktor ve ilaçla araları hiç iyi değildir. Kendi kendilerinin doktoru oldukları için sağlıklarına özen gösteren ender kişilerdir. Gerçekten hasta olduklarında mantıklı ve disiplinli bir davranış göstererek, doktorunun tüm isteklerini yerine getirirler. Acılara yakınmadan dayanırlar. Kendi dertleriyle başkalarını üzmek istemediklerinden, hiç kimse onların çektiği acıları bilmez.
Kemikleri zayıf olur ve romatizmal hastalıklara yatkındırlar. Nörolojik rahatsızlıklara ve melankoliye meyillidirler. Yalnızlık duyguları onları karamsar yapar
Su içmeyi sever. Sıvırlarla arası daima iyidir. Sürekli bağırsak problemleri yaşadıkları için lifli gıdalar tüketmelerinde fayda vardır. Oğlaklar kemik yapısını simgelediği için, kalsiyuma yaşam boyunca ihtiyaçları vardır. Deniz ürünleri sağlıkları için ideal bir beslenmedir. Ayrıca çilek, incir, ceviz, kereviz ve ıspanak başlıca gıdalarıdır.

Kim Bu Oğlak Burcu


Zirveye Doğru

Oğlak insanları, tıpkı sembolleri dağ keçileri gibi, olabildiğince yükseklere tırmanmaya çalışırlar. Uzun vadeli planlar yapar, amaçlarına ulaşmak için acele etmezler. Yavaş ama emin adımlarla doruklara tırmanırlar. Oğlaklar, hayatlarının düzenli ve iyi organize olmasını ister, bunun için ellerinden geleni yaparlar.
Sabırlı ve dikkatli insanlardır. İşlerine çok önem verirler. İşi için kendisini bile ihmal eden Oğlaklar hiç de az değildir. Kendilerine olan saygıları kariyerlerindeki başarıya bağlıdır. Yaptığını beğenmeyen, dünyadaki adımlarını sağlamlaştıracak bir konuma gelemeyen Oğlaklar, bunun için kendi kendilerine eziyet edebilir. Yaptıkları işin iyi olduğunu herkesten önce kendilerine ispatlamaları gerektiğini düşünürler. İşlerinin yavaş ama güvenli gelişimini izlemek kadar haz aldıkları bir şey yoktur.
Oğlak insanları genelde çok ciddi görünür. Sorumluluklarını bilir, zor da gelse kaçmaya çalışmazlar. Geleneklere, göreneklere, kurallara sıkı sıkıya bağlıdırlar. Hiç gezilmemiş ormanlarda gezmek, onları ürkütür. Toplumu karşılarına almak, göreneklere karşı suç sayılabilecek bir şey yapmak, en son isteyecekleri şeydir. Haritasındaki etkilere göre hayatı monoton ve sıkıcı olabilir.
Güvenlik duygusu neredeyse, tutku halini almıştır. Para kazanma konusunda çok başarılıdırlar. Gereksiz yere para harcamazlar. Çok tutumludurlar. Hayat sigortaları, kendisinin ve ailesinin geleceğini garantiye alan yatırımlar ilgisini çeker. Hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan güçlü hafızalarıyla, ilgilendikleri takdirde borsada gerçek bir kurt olabilirler. Genelde çok alçakgönüllüdürler. Yaptıkları işlerle tarihe geçmek, sadece kendi nesline değil gelecek kuşaklara da faydalı olmak isterler.
Boş zamanlarında bahçe işleri ya da seramik yapımı gibi toprakla doğrudan ilgili uğraşlar edinebilirler. Ektikleri çiçeklerin büyümesini izlemek onlara haz verir. Çocuklarına karşı tavırları da böyledir. Oğlaklar, sorumluluklarını bilen, çocukları için en iyiyi yapmaya çalışan ebeveynler olurlar. Fakat, duygularını dışa vurmayan yapıları biraz sorun yaratabilir. Ayrıca çok disiplinli olduklarından, çocuklarından da her konuda aynı titizliği beklemeleri, çocukların biraz hırpalanmasına neden olabilir.

Oğlak Kadını

Klasik Bir Güzellik

O, bir işkoliktir. Bir karar verip yolunu belirlediğinde, er yada geç oraya ulaşır. Çalışıyorsa, iş kimliği, kadın kimliğinin önüne geçebilir. Sorunlar, yükseklere tırmanmak için onu kamçılar. Kader, Oğlak kadınlarına, biraz kötü davranabilir. Ama sırtlarına ne kadar yük verilirse, o kadarını kaldırabilir güçtedir, cefakardır. İstikrar sağlamak için ölesiye bir gayret içindedir. İçgüdüsel bir sorumluluk duygusu vardır. Kendisini bir şeyler yapmaya zorunlu hisseder. Tüm zorluklara, şikayet etmeden katlanır. Genelde başarılı olurlar, ama ilerleyen yanlarında hala etkilerini biçememişlerse, bunalıma da girebilirler.
Gözlerinde bir hüzün ve melankoli sezilebilir. Güçlü ve gururlu kadınlardır. Bunu her hallerinden belli ederler. İlk bakışta göze çarpan bir güzellikleri olmayabilir, ancak baktıkça güzelliğinin farkına varılır. Ciddi, mağrur güzellikleri, onlara buzlar kraliçesi edası verebilir. Tıpkı Oğlak erkekleri gibi, gençliklerinde ciddi görünürler, fakat bu sert ifade, geçen yıllarla birlikte yumuşayacaktır. Zaman içinde, büyük savaşlar verdiği yaşamın, zannettiği kadar ciddi olmadığını görecek ve sakinleşecektir.
Sevgiye çok önem verir. Ona göre gerçek sevginin tek kanıtı, sadakattir. İhmal edilmekten hoşlanmaz. Evi ve ailesi, onun için çok önemlidir. Sorumluluklardan asla kaçmaz, kaçılmasından da hoşlanmaz. Doğum anında aldığı etkilere ve eşinin tutumuna göre eli maşalı bir kadın olabilir. Kariyerlerine çok önem veren Oğlak kadınları, genelde geç evlenirler. Erken yaşta evlenenler ise, kariyerlerinde kendisini destekleyebilecek, ayak bağı olmayacak bir eşi tercih ederler. İlişkisi söz konusu olduğunda özgürlüğüne düşkün bir kadın değildir. Bağlı kalmayı sever. Satürn'ün verdiği melankoliyi hafifletecek, güven verecek, sevgi dolu bir eş ister. Beceriksizliğe katlanamaz. Eşi, en az kendisi kadar pratik ve başarılı olmalıdır. Oğlak kadınıyla yapılan evlilik, hayat sigortası gibidir. Pek çok erkeğin aradığı sadakat, dayanıklılık onda fazlasıyla vardır.
Cinsel açıdan tutucu olduğu söylense de bunu kanı yanlıştır. Çok hassastır ve eşi sabırlı, anlayışlı davrandığı ölçüde tatmin edici cinsel yaşamları olabilir. Anne ve eş olarak kendini başarılır bulur. Sorumluluklarını bilir, fakat aile ve çevre ilişkilerinde en büyük sorunu, sıcak ve sevecen hislerini yeterince yansıtamamasıdır. Çocuklarının yaptığı hataları hoş görmezler. Aslında, kendileri hata yapmaktan çok korktukları için amaçları, çocuklarını mümkün olduğunca yanlışsız bireyler olarak yetiştirmektir. Ancak, işin dozunu biraz kaçırabilir, inatçılaşır ve despotlaşabilirler. Kendilerini biraz hoşgörüye zorlamalıdırlar. Yoksa, çocuklarını korumaya çalışırken, kendi başına ayakta duramayan ya da isyankar gençler yaratabilirler.

Oğlak Erkeği

Derin Duygular

Oğlak erkekleri, genç yaşlarından itibaren, kendilerinden büyük insanlarla arkadaşlık ederler. Erken gelen olgunluk, yaşıtlarıyla arasında uçurumlara sebep olabilir. Bu nedenle, gençlik yılları biraz sancılı geçebilir. Geçici hevesler ona göre değildir. Tutkularını esiri olmaz. En azından olmamak için elinden geleni yapar. Yay erkeğinin serüvenci ruhu, Akrep erkeğindeki tutkular onda yoktur. O, ihtiyatlı bir bilgedir. Asla düşünmeden hareket etmez.
Yönetici doğmuştur. İşinde, er yada geç yönetici konuma gelir. Kendi işinin sahibi olursa daha çok mutlu olur. Farkında olmadan etrafındaki insanları yönetmeye, yönlendirmeye çalışabilir. Daha da ötesi, katlanılması zor, dediğim dedik tipler olabilirler.
Oğlak erkeği, duygularını konusunda ser verip sır vermemeyi tercih eder. Aslında duyguları derin, sevgisi büyüktür. Birlikte olacağı kadının, iyi ve kötü gününde yanında olmasını ister. Aradığı, kendisi kadar güvenilir bir eştir. Umutsuzluğa düştüğü anlarda, hayatın hoş yönlerini gösterebilen, ona enerji verebilen bir kadın, Oğlak erkeğine başarı yolunu açabilir. Oğlak erkeğinin ölesiye bağlı olduğu kuralları, hayatı kolaylaştırdığı kadar zorlaştırabilir de. En iyisi, onun kullarına uyum sağlamaktır.
Gülü seven dikenine katlanır! Onun sorunu hata yapmaktan nefret etmesidir. Ona, hataların da hayatın bir parçası olduğunu hatırlatacak, anlatabilecek bir kadın, fazla tedbirden kaynaklanan sert tutumunun üstesinden gelebilir. Görgülü, ölçülü, birlikte olmaktan gurur duyacağı bir kadın, aynı zamanda dışa dönük, rahat, dünyaya pembe bakabilmelidir. Eşi, eğlenmesi gerektiğini hatırlatırsa, çok çılgın olmamakla birlikte, hoş bir sosyal hayatları olabilir.
Evlendiğinde, ailesini dış dünyadan gelen her türlü tehdide karşı korumak ister. Bunun karşılığında da korunmuş bölge ilan ettiği evinde, huzur, güven ve düzen ister. Sevginin, aşırılık demek olmadığının farkındadır. Eşinden, sevgisini ispatlaması için olmadık kanıtlar beklemez. O, mantıklı bir adamdır, aşkı bile mantıklı yaşar.

Oğlak Burcunu Nasıl Tanıyacaksınız


Çok Gülmez Çok Konuşmaz

GİYİM STİLİ

Kendilerine özgü bir stilleri vardır.
İyi kesimli, koyu renklerin hakim olduğu şık kıyafetler giyerler. Özellikle kadın Oğlaklar, tarzlarını tamamlayıcı iddialı ve değişik stilde takılar takmaktan ve şık bir el çantası taşımaktan zevk alırlar. Kendi stilleri dışında farklı giyinmek istemezler. Kalite onlar için çok önemlidir. Ünlülerin imzalarını taşıyan kıyafetler giymeyi seven Aslanlar'ın aksine abartıdan hiç hoşlanmayan Oğlaklar daha çok neo-klasik tarzları ve post-modern bir şıklığı yansıtan giysileri tercih ederler; ilginç, karizmatik kişilerdir. Klasik parfümlerden vazgeçemezler. Pamuklu veya yünlü doğal dokuma kumaşlardan yapılan kıyafetlerinde uçuk griler veya koyu yeşiller, en beğendiği renklerdir.

YÜZ YAPISI

Saçları gür, bakımlı ve sağlıklıdır.
Köpek dişleri, dikkat çekecek kadar büyük olabilir. Genç yaşlarda sakal bırakabilirler. Bu, sert ifadelerini iyice sertleştirir, daha büyük görünmelerini, otorite kurmalarını sağlar. Keçi sakallı Oğlak erkekleri çoğunluktadır. İfadeleri yaşlandıkça yumuşar. Geniş alınlarından dolayı gözleri ön plana çıkar. Sabit, delici bakışlarıyla gözlerini bir yere dikip uzun süre öyle kalabilirler. Burun kenarından inen yüz çizgileri genelde ağızda biter. Özellikle güldüklerinde bu çizgiler belirginleşir. Çene, keskin bir şekildedir. Elmacık kemikleri, çene, burun, Oğlak'ın kemikli yapısını destekler.

VÜCUT

Oğlaklar'ın çoğu uzun boyludur.
Kambur gibi durabilirler. Dizleri, uzun bacaklarını taşıyamaz gibi hükümlü olabilir. Kendilerini iyi hissettikleri zamanlarda ise dik durup, çalım atar gibi bakarlar. Ama bu pek sık olmaz. Oğlaklar genelde kemikli bir vücuda sahiptirler. Zayıftırlar. Dizleri ve el bilekleri kemiklidir. Bacaklar uzun ve narin bir inceliktedir. Özellikle kadınların bacakları oldukça çekici ve seksidir. Uzun bacaklarını siyah ince çoraplarla sergilemeyi çok seveler. Kalabalık içinde sıkılan Oğlak, somurtup sessiz durmayı tercih eder.

Oğlak Burcunun Evi


Eskiye Bağlılık

Eskiye oldukça bağlıdırlar. Seçtikleri mobilyalar çok modern değildir. Paralarını sokağa atmaktan hoşlanmayan Oğlaklar, gereksiz yere çok para vermek istemezler. Ama hoşlandıkları için de büyük harcamalar yapmaktan kaçınmazlar. Genelde tradisyonel tarzda, klasiğe kaçan modeller seçerler. Genç Oğlaklar'ın tarzları, klasikten çok, postmodern tarzı yansıtır.
Maddi olanakları çok yüksek olmasa bile bir Oğlak'ın evi her zaman şık ve zariftir. Eski aile resimlerini güzel çerçevelerle duvarda sergilerler. Özel porselen takımlara düşkünlükleri olabilir.

Doğum Gününe Göre Oğlak Burcu


1. DEKANAT

(22 Aralık - 31 Aralık)
Tam bir Oğlak, Satürn hakimiyeti baskındır. Bu insanlar çok çalışkan ve sabırlı olurlar. Onlar doğuştan yöneticidir. İnsanları örgütleme konusunda doğal yetenekleri vardır. Sabır ve sebat duyguları, er geç amaçladıkları hedefe ulaşmalarını sağlar. Biraz sert görünüşlü olabilirler. Yüzleri pek gülümsemez ama kalpleri hep ışıldar.

2. DEKANAT

(1 Ocak - 10 Ocak)
Oğlak özellikleri, Boğa'nın ince zevki ile birleşir. Satürn sertliği, Venüs'ün ılımlılığı ile yumuşar. Satürn kadar Venüs hakimiyeti de egemenleşir. Bu dekanatta doğan Oğlaklar, paraya büyük önem verirler. Evlilik yoluyla istedikleri zenginlik ve sosyal statüye ulaşmaları mümkündür. Diğer Oğlaklar'a göre, yemeye içmeye, eğlenceye daha düşkün olurlar. Antika eşya koleksiyoncusu olabilirler.

3. DEKANAT

(11 Ocak - 20 Ocak)
Oğlak özellikleri Başak'ın kararlılığı ile pekişir. Satürn, Merkür'le çok uyumlu bir akıl şovu oluşturur. Merkür, Satürn'ü iletişime açar, tembellikten kurtarır. Çok ince, ayrıntılı ve özen isteyen işlerde başarılı olurlar. Özellikle çeşitli tıp dallarında, bilhassa cerrahlıkta büyük başarı kazanabilirler. İmalat müdürlüğü, kalite kontrol, müfettişlik gibi işler tam onlara göre olabilir. Disiplin duyguları müthiş gelişmiştir. Kendilerine de aynı özeni göstermek isterler.

Arkadaşlığı

Mesafeli ve Soğuk

İlk görüşte, mesafeli ve soğuk duran Oğlaklar, zaman içinde açılarak sevecen olurlar. Arkadaşlıkları uzun sürer. İşkolik olduklarından, çoğu arkadaşı, iş çevresindendir. Hafta sonları bile çalışmayı severler. Sık sık, çıkarları doğrultusunda, insanları kendi taraflarına toplayarak, kulis oluşturma eğilimindedirler.
Haritada çılgın bir Uranüs veya aktif bir Mars etkisi olmadıkça, gece klüpleri, hafta sonu partileri onlara göre değildir. Sorunlarını çevresine yansıtmayı sevmeyen Oğlaklar, arkadaşlarının canlarını sıkmayan kişilerdir. Ancak çok büyük bir sorunları varsa, içinden çıkılamayacak durumlarda sorunlarını açıp paylaşmak isterler. Bu konuda, ketum, hiç problem yokmuş gibi davranmaları, kendilerini yıkabilir, sağlık problemleri oluşturabilir.
Oğlaklar kendi gibi Toprak burçları ile iyi dostluk kurarlar. Dertleştikleri Su grubundan kişilerle oldukça hoş zamanlar geçirirler. Su grubu onların katılığını yumuşatacaktır. Ayakları fazlasıyla yere sağlam basan Oğlaklar, Ateş grubuyla bazı risklere göğüs germeyi öğrenebilirler. Birdenbire hayatı fazla hareketlenebilir. Hava burçları, olaylara bakış perspektiflerini genişletmede onlara yardımcı olacaklardır.
Espri yetenekleri gelişmiştir. Onlar için birkaç arkadaşıyla çıkacağı sakin ve güzel müzikli bir öğle yemeği veya ailecek katılacakları hafta sonu "brunch"ları, eğlenmelerine yetebilir.

Oğlak Burcu Astro Sağlık


Hareketsiz Bir Yaşam

Çoğu Oğlaklar ilerleyen yaşlarında eklemlerinde sorun yaşayabilirler. Çünkü bu, çoğunlukla fazla hareketli olmayan yaşam tarzlarının sonucudur. Dişleri sağlam olduğu kadar hassastır da, bu nedenle sıkça dişçiye giderler. Melankolik oldukları ve çok fazla çalıştıkları için strese bağlı hastalıklar kapılarını sık sık çalar. Aslında baskıya, zor şartlara karşı doğal bir dayanıklılığı vardır. Fakat işleri söz konusu olduğunda, ancak bağışıklık sistemleri iflas ettiğinde durmaları gerektiğini anlarlar. Bu yüzden ihmal edilen küçük problemler ileride büyük sorunlar doğurabilir. Yüksek tansiyon ve uykusuzluk da fazla çalışmalarından kaynaklanan başlıca Oğlak hastalıklarıdır. Kemikleri çok hassas olan Oğlak insanları, spora özel zaman ayırmayı prensip edinmelidir. Aksi takdirde, hareketsizlikten kaynaklanan kemik hastalıkları, eklem tembellikleri sorun olabilir.

Vitamin ve Mineraller Dengesi...

Satürn gezegeninin etkileri ağır basıyorsa (kuvvetli Satürn açıları, yükselen Oğlak burcu, Güneş Oğlak burcunda, 6. evde Satürn veya 6. evde Oğlak burcu varsa) vücutlarındaki bazı mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Vitamin olarak; A, C, D, (veya Güneş ışığı) P, kalsiyum, fosfor, magnezyum, bakır, selenyum.
Satürn açıları, vücuttaki olası eksiklikleri size gösterecektir. Satürn açıları bozuksa kemikler ve dişler için gereken vücuttaki silis ve florin oranı dengesizdir.
Aşağıda verilen besinler de Oğlaklar için yararlıdır.
Florin içeren: Lahana, kuşkonmaz, karnabahar, patates.
Silis içeren: Arpa, yulaf, soğan.
Selenyum içeren: Tüm deniz bitkileri, balık, karaciğer, maya, selenyumlu toprakta yetişen tüm sebzeler, mısır, bezelye, buğday, mercimek.
Vitamin A içeren: Süt, tereyağı, peynir, yumurta, muz, balık yağı, sarı ve yeşil renkli tüm sebze grubu, bamya, ıspanak, avokado, mango, papaya, ananas, portakal, kayısı, bal kabağı, et ve ciğer ürünleri.
Bakır içeren: Deniz ürünleri, taze ciğer, badem, patates, üzüm, salatalık, mısır, kuşkonmaz.
Vitamin D içeren: Güneş ışığı, en doğal olanıdır. Güneş ışığı, deri üzerine düştüğü zaman vücut onun içindeki maddeyi D vitaminine dönüştürür. Bunun dışında tereyağı, krema, somon balığı, balık yağı, yumurta sarısı, yeşil salatalar, sür ürünleri.
Kalsiyum içeren: Süt ürünleri, kemikli et, yağlar, yoğurt, ceviz, fındık, badem, brokoli, limon, portakal, bamya, bezelye, karnabahar.
Fosfor içeren: Balık, et, yumurta, fırın patates.
Magnezyum içeren: Fıstık, bezelye, yeşil sebzeler, deniz ürünleri, esmer ve beyaz pirinç, portakal, hindistan cevizi seçilebilir.

Aşk ve Evlilik

Sığınacak Bir Liman

AŞK HAYATI

Sevgi dolu bir kalp taşırlar. Duygularını bir süre kontrol altında tutmaya çalışırlar. Bu nedenle romantizmin oluşması zaman alır. Partnerine her geçen gün daha da aşık olurlar, bu arada ona olan güvenleri artar. İlişkinin her bakımdan tadını çıkartırlar. Beğendikleri kişiye arkadaşlık teklifi etmeden önce, kafalarında özel bir konuşma tasarlarlar.
Eğer duygularında ciddilerse, iyi bir etki bırakmak için romantik bir yemek yiyebileceğiniz lüks bir restorana davet ederler. Partnerini hemen yatağa atmaktansa ilişkinin gelişmesini tercih ederler. Bazı Oğlaklar oldukça muhafazakardırlar. Rahatlamak için güzel sözler duymaya ihtiyaçları vardır. Güvene dayalı bir ilişkileri olduğuna inanırlarsa da ihtiraslı ve dünya iyisi bir sevgili olurlar.
Çok tutumludurlar; fazla para harcamayı savurganlık olarak görürler. Eğer sosyal hayatı olan ve para harcamayı seven biriyseniz bu tutumları sizi zorlayabilir. İlişkide istikrar ve mahremiyete önem verirler. Olan bitenlerin başkaları tarafından bilinmesinden hiç hoşlanmazlar.

EVLİLİK YAŞAMI

Oğlak için nikah masasına oturmak hiç kolay değildir.

Her şeyin yolunda olmasını bekler ve partnerinin, evlilik kurumunun her detayına saygı göstermesini isterler. Evlilik onlar için ölene dek yaşanacak bir beraberliğin başlangıcıdır. Maddi konulara dikkat eder ve ev halkını da organize ederler. Savurganlıktan hoşlanmazlar. Özel yaşamı ve iş yaşamı arasında denge kurarak ailesine gereken vakti ayırabilmek isterler.
Her ne kadar bazı durumlarda iş ağır basıp eşlerini ihmal etseler bile bu durumu düzeltmek için ellerinden gelen çabayı sarf ederler. Oğlak kadınları ilgili bir anne olurlar. Çocuklarının, eşinin tüm istekleriyle ilgilenir, aynı zamanda iş yaşantılarına önem verirler. Oğlak erkeği ailedeki geleneksel konumu ile canla başla çalışır ve işine özen gösterir. Aynı değerleri ve ilgi alanlarını paylaşan diğer Toprak burçları ile Oğlaklar'ın doğal bir uyumu vardır.
Uzun vadede bu birliktelik başarılı olabilir. Oğlak, duygusal olarak Su burçları ile uyumlu ve başarılıdır. Her iki tarafda duygusal olarak birbirini tamamlar. Ateş grupları ile işler karışık olaylara sahne olabilir. İlk başta parlayan tutkular kısa sürede son bulabilir. Oğlak burcu her durumda ayakları yere sağlam basan insanlardır. Bu nedenle Hava gruplarını da çok uçarı bulabilirler ve aralarındaki bu fark her şeyi altüst edebilir.

İş Hayatı

Saygı ve Gizlilik Hayati Önem Taşır

Sorumlulukları arttıkça güçleri de artar.
Eğilimlerini, özelliklerini anlamak için çalışmaya ihtiyaçları vardır. Oğlak burcu insanları mükemmel yöneticilik özelliklerine sahiptirler. İş hayatında oldukça başarılıdırlar. Parlak zekaları onları şirketlerin üst düzey yönetici koltuğuna oturtur. Banka, gayrimenkul satışları ya da büyük imalathaneler, tercih ettikleri iş sahalarıdır.
Ciddi olarak çalışır. Saçmalığa ve saygısızlığa tahammülü yoktur. Aslında çalışanlarına değer verir fakat kontrolü kaybetme korkusu yaşar. Uzun saatler boyu, yorgunluktan baygın düşünceye kadar çalışır. En iyisini yapma zorunluluğunu hisseder. Disiplinci yaklaşımlarıyla gerçek bir lider ve otorite sahibidirler. Çalışmaları ödüllendirirler. Geleneksel bir patrondur. Verdiği rütbelere göre personeline yaklaşımda bulunur.
Oğlak, kriz dönemlerinde bile çok soğukkanlı ve ihtiyatlıdır. Ofis dedikodularından uzak durmaya, ağzını kapalı tutmaya gerçekten çok dikkat ederler. Sadık ve sözüne güvenilir Oğlak çalışanı, aynı şirkette düzenli olarak kariyerini yükseltmek ister. Oğlak burcu diğer meslektaşlarıyla sosyal hayatta da bir arada olmaktan hoşlanır. Özellikle bunu, ilişkileri güçlendirdiğine inanır. Bir şirketin en önemli parçasıdırlar. İsteklerini kabul ettirmeye çalışırlar; bu, onların değer ve statülerini artırmaları açısından oldukça önemlidir.
Teknolojiyi yakından takip eder; yaratıcı düşünceleri ile aynı zamanda iyi bir mimar ya da mühendis olabilirler. Arkeolog ve araştırmacı olarak da kariyerlerinde başarılıdırlar. Tarihsel mekanlara, antropolojiye, antikalara ve müzelere çok ilgi duyarlar. Tatile gittiklerinde bile iş telefonları hiç bitmez.

Çocuk Oğlaklar

Süt Dökmüş Kedi Gibi...

Oğlak çocukları genelde sessiz, sakin, akıllı çocuklardır.
Uslu ve düzenli bebeklerdir. Mama saatleri geciktiği zaman o sessiz çocuk bir anda çehre değiştirip huysuzlaşabilir. Duygularını gözyaşlarıyla belli ederler. Eğer rutin bir düzene alıştırırsanız, uykunuzun sıkça bölünmeyeceğinden emin olabilirsiniz.
Zeki Oğlak çocuğunu oyalamak çok kolaydır. Renkli oyuncaklarla dolu bir oda onlar için yeterli olabilir. Dakikalarca hiç sesi çıkmadan oyalanabilir. Küçük gülücüklerle etrafına mutluluk dağıtır. Oğlak çocuğu, anne-babasının sözünden çıkmamaya özen gösterir. İletişim konusunda herkese karşı sevecenliğini göstermeyen bu çocuklar, sevdikleri kişilere karşı açık ve güler yüzlü davranır. Oğlak çocuğu okumaya çok heveslidir. Yeni bir şey öğrenmekten zevk alır. Genelde kendisinden büyük çocuklarla oynamayı tercih eder. Biraz içine kapanık olan Oğlak çocukları bazen bir çocuk için fazla ciddi görünebilir. Oynamaya, eğlenmeye, paylaşmaya teşvik edilirse daha sosyal olur.
Hırsları inanılmazdır, daha küçük yaşta, gelecek ve kariyer planları yapmaya başlarlar. Büyümeye fazla heveslidir. Ergenlik döneminde ikilemlere düşebilir ama bu dönemi atlatmaları zor olmayacaktır. Ailesinin desteğini alan Oğlaklar, daha başarılı olurlar. İyi bir arkadaş grubu ve yeteneklerini gösterebilecek bir alanda yetiştirilirse kendine olan güvenleri artar. Şımarmaya çok yatkın, özellikle kız Oğlaklar çok konuşkan olabilirler.

AİLE HAYATI

Sevgi ve saygıya dayalı geleneksel aile ortamını ararlar.
Hassas bir dayanışma içinde hem kendilerine hem de ailelerine büyük saygı gösterilmesini isterler. Oğlak çocukları, küçük yaşlardan itibaren aile kökenlerini araştırıp ortaya çıkarmaya ve hatta görüşmedikleri akrabalarına bile ulaşmaya çabalayabilirler. Oğlak burcu çocukları çekingen ve içe dönük olurlar. Kontrol altına alınmaya çalışıldıkça evde gergin bir ortam yaratabilirler. Onlar büyüklerine karşı söz söylemektense surat asıp küsmeyi tercih ederler. Bu davranışları, karşılarındakini bir süre sonra çileden çıkarabilir.
Daha çok, burunlarını kitaplara gömmeyi tercih ederler. İnsanlarla sessiz ve nazik bir ilişki kurmaya özen gösterirler. Konu ne olursa olsun sıkı bir destekleyicidirler. Sadıktırlar. Büyüdükten sonra aile toplantılarına ayrı bir önem verir ve bunu, bir mirasın paylaşımı olarak görürler. Aynı zamanda aile kurumunun büyüklüğüne ve devamına yürekten inanırlar. Kız kardeş veya erkek kardeşiyle ilişkileri çok olumludur; fakat şakalara pek tahammülleri yoktur.
Gururuyla oynandığını zanneden bu çocukların, hayatta her şeyin istedikleri gibi gitmeyeceğini öğrenmeleri biraz zaman alabilir. Oğlak çocukları hayatta karşılarına çıkan her fırsatı değerlendirmek isterler. Zaten ebeveynleri de onların eğitimine ayrı bir özen gösterir. Oğlak çocuğunun babası çok dikkatli olmalı ve fazla sert davranmamalıdır. Zamanla aile içi problemler çözülecek ve ilişkiler daha iyi bir hal alacaktır. Bunun için ebeveynler hatalardan ders almalı ve anlayışlı davranmalıdır.

Oğlak Burcu Kadını Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Oğlak burcu kadını söz geçireceği, baskı altında tutulmayacağı, çıkarlarını kısmaya çalışmayan bir partner ile ilişki yaşamaya yanaşır.
Özellikle rahat hareket etmesine olanak tanıyan ve istediğini rahatça söyleten, verdiği kararlara saygı duyan, yaptıklarına müdahele etmeyen bir partnerle mutlu olur. Bu şekilde bir ilişki yaşatan partneri tercih edilebilir ve başlayacağı ilişkiyi sorunsuz bir şekilde yaşayabilir.
Kendi doğrularına inanır ve her konuda yaptıklarının doğru olduğunu düşünür; onu aşağıya çekmeye, yetersiz olduğunu söylemeye çalışmayın. Aksi takdirde iyi ilişkiler içinde olmanız zorlaşabilir. Bu yüzden onu pohpohlayın ve varlığını önemsemeye çalışın. Bu düzeyde hareket etmeniz hayatınızda var olmasını ve elinizde tutmanızı kolaylaştırır.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

Düşündüklerini, duygularını ve hislerini açıklamaktan pek hoşlanmaz. İlgisiz birine yerine ve zamanına göre hareket etmesini bilmeyenlere tahammülü yoktur, her yerde yüceltilecek ve farklılığından bahsedilecek konuşmalardan hoşnut olur.
Sevdiği kişiye çok çabuk bağlanır, onun uğrunda her şeyi yapar. Ancak kolay sevmeyeceğinden, onu zorlayarak sevgisini kazanamazsınız. Onu etkilemek için mutlaka dürüst, güçlü bir portre çizmeniz gerekir.
Tatil planı yaparken, özellikle sakin ve romantik ortamları tercih etmelisiniz. Hediye olarak takı, çanta, cüzdan, değeri yüksek biblolar hediye ederek gönlünü kazanabilirsiniz.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Oğlak burcu kadını güvenilirdir, başkasına ise kolay kolay güvenmez. Güvendiğinde her şeyini paylaşır. Kararlıdır, bir konu hakkında verdiği karardan asla vazgeçmez.
Özenlidir, bir işi yapmaya çalışırsa iyi yapar. İlişkilerinde politik tavırlar sergiler, bazen duygularını ve düşüncelerini gizler. Yerine zamanına göre hareket eder.
Disiplinlidir, ilişkilerinde beklentilerinin yerine getirilmesini ister, karşılık almadığı ve yönetemediği kişilerle ilişki geliştirmez.
Kesin tavırlıdır, asla bir davranışında belirsizlik yoktur. Egoisttir, kendi çıkarlarını ve isteklerini öne alır, ona göre ilişkide hareket eder. Çıkarlarının ve varlığının hiçe sayıldığını görmesi hoşuna gitmez. Bu şekilde bir tavırla karşılaştığında çekilmez biri olur.

Oğlak Burcu Erkeği Aşk


NASIL BİR SEVGİLİ İSTER?

Oğlak burcu erkeği kendisine çeken, her konuda yanında yer alan, sözlerinin dışına çıkmayan, üzerinde otoritesini rahat kuracağı bir partnerle ilişki yaşamaya çalışır.
Kumanda edemediği ve sürekli onunla zıtlaşan, istek ve beklentilerine cevap vermekte sınırlayıcı bir ilişki yaşatan partnerle mutlu olamaz. Oğlak burcu erkeği, görünüşünün ötesinde yumuşak ve duygusal biridir. Sözleri ve katı davranışları birçok kişi tarafından sevimsiz gözükse de aslında çok güzel bir yüreği vardır. Bu yüzden onun dış görüntüsüne ve davranışlarına bakarak değerlendirmeyin.
Zaman içinde yaşayacağınız paylaşımlarla tanıma şansı yakalayabilirsibiz. Özellikle, inatçı, disiplinli, hırslı bir yanının var olması ilişkilerinde çekilmez biri olmasına neden olsa da iyimser yanının kişiliğinde var olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Onunla ilişki geliştirmek, partneri olmak, elde tutmak, sadece söylemlerine bağlı hareket etmekten geçer. Bu yüzden sadece uyumlu olmaya çalışmanız, bağlı olduğunuzu göstermeniz, size mutluluk kapısını açar ve sizinle birlikte olmaya çalışmasını sağlar.

İLİŞKİDE SEVDİĞİ VE SEVMEDİĞİ YÖNLER

İlgi gördüğü kişilerden hoşnut olur. Asla ilgisizliğe ve beğenilmemeye tahammülü yoktur. O hep etkilendiği kişinin ona iltifat etmesini ve arada bir ona hissettiği duyguları fısıldamasını ister. Yaşamının iyi yanlarını gösterecek ve tutkularını anlayacak bir eşe gereksinim duyar.
Kendisi mutlu edecek ve her koşulda yalnız bırakmayacak kadınlardan hoşlanır. Ayrıca anlayışsız ve onu huzursuz edecek davranışlarda bulunan kişilere yakın durmaz.
Tatil yapmaktan ve her şeyden uzak, sakin ortamlarda bulunmaktan hoşlanır. Özellikle doğayla iç içe olmaktan keyif duyar. Saat, ayakkabı ve giyim tarzına uygun kıyafetler hediye etmniz mutlu olmasını sağlar.

İLİŞKİ YAŞAMA BİÇİMİ

Sabırlıdır, yaşanılan sorunlara tahammülle yaklaşır. Sevdiği kişiye zarar vermez, ona gerekli değeri ve ilgiyi gösterir. Cömerttir, partnerin her şeyine karışsa da yine de güven verir. Aynı şekilde partnerinin de ona bu tarzda yaklaşmasını ister. Her daim sevgisini belli eder, istemediği şeylere itiraz eder. Partnerinin onu anlamasını zorlaştırmaz. Net hareket eder, isteklerini belli eder.
Etkileneceği olumsuz olsa da sorunlarını sevdiği kişiye yansıtmaz, olayları tozpembeyle anlatır. Kendi sorunlarını yansıtmadığı gibi başkalarının sorunlarına karşı ilgisiz kalmaz, duyarlıdır. Sevdiği kişi zor durumdaysa çözüm bulmaya gayret gösterir.

Oğlak Burcu Ünlüleri

Mao Tsetung, Puccini, Isaac Newton, Anton Çheov, Martin Luther King, Henry Miller, Cicero Moliere, Stephan Hawking, Simone De Beauvoir, Montesqieu, Jack London, Joan Beaz, Rickard Nixon, Benjamin Fraklin, Elvis Presley, Marlene Dietrich, Ava Gardner, Federico Fellini, Rudyard Kinpling, Semre Özal, İbrahim Tatlıses, Filiz Akın, Ebru Şallı, Çağla Şikel, Mustafa Sandal, Cem Uzan, Seda Sayan.